O autorze
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja – marketing polityczny oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych – specjalizacja – komunikowanie i media. Dodatkowo ukończona Europejska Akademia Dyplomacji – kierunek – służba zagraniczna. Weteran korporacji. Mąż nałogowej wolontariuszki :) i ojciec trójki dzieci. Kocham futbol, zarówno ten w gronie przyjaciół, a także znany z Camp Nou czy Old Trafford. Uważam, że koniecznie należy podnosić poziom debaty publicznej w Polsce i przede wszystkim działać dla dobra Wszystkich. To jest możliwe…

Polska liga

Jaki poziom reprezentuje polska liga? Wszyscy wiemy, że najlepiej grają w Anglii i Hiszpanii, troszkę gorzej w Italii i u naszych zachodnich sąsiadów. W Ligue 1 również można obejrzeć dobrą piłkę. U nas wciąż nie możemy się doczekać jakości :(Z pewnością od strony budowy infrastruktury Polska jest w LE, a nawet w LM. Mamy już piękne stadiony, kolejne już powstają, czego nie da się ukryć podczas transmisji np. Zabrze. Na szczęście doszliśmy do momentu w którym na poziomie ekstraklasy nie wypada nie mieć nowoczesnego obiektu.
Zrobiliśmy pierwszy krok, który ma nas zbliżyć do średniego poziomu europejskiego. Oczywiście martwią problemy z utrzymaniem murawy i zarządzaniem arenami. Mam nadzieję, że fachowcy i prywatni operatorzy wyprostują temat.
Gdy już masz odpowiednie miejsce na grę, chciałbyś mieć adekwatny poziom widowiska. Z tym niestety wciąż nie jest dobrze :( Nie oczekuję z całym szacunkiem dla kibiców Podbeskidzia i Łodzi wielkiego meczu w wykonaniu tych drużyn w którym będę się zachwycał całą serią genialnych zagrań, mądrości taktycznej oraz bramek w stylu Wayne Rooney z MC.
Jednak gdy grają ze sobą uznane marki inwestujące w warunkach polskich duże kwoty w zakup zawodników, to oczekuję poziomu spotkania zbliżonego do ligi tureckiej czy szwajcarskiej. Mecz między Legią i Polonią był męką, ale liczyłem, że z Wisłą zobaczymy kawałek fajnego futbolu. Tak się nie stało :(
W Legii pierwszy raz w wyjściowym składzie pojawił się Novo i wierzyłem, że zagra jak za czasów Rangersów. Hiszpan miał jedną sytuację i dlatego został sprowadzony, aby wykorzystywać takie podania Daniela (prawa noga). Oczywiście nie było odpowiedniej obsługi ze strony Gola i Vrdoljaka. Szczególnie zastanawia mnie "fenomen" Janusza i wiara Skorży w tego zawodnika. Chłopak ma złote chwile np. Spartak, ale moim zdaniem jest miernym piłkarzem, gra zachowawczo, bardzo koncentruje się na przyjęciu zagrania i ma problem z odwróceniem się z piłką w stronę bramki przeciwnika. Przytrzymany mocniej w środku pola nie robi przewagi tzn. nie uwalnia się od rywala. Ponadto brakuje mu inteligencji, a sytuacja z czerwoną kartką potwierdza moją opinię.
Legia zdobędzie MP, ale będzie to mistrz słaby nie mający skutecznych serii i lekkich załamań w postaci jednego meczu.
Co do Wisły, to już zupełnie trudno zrozumieć fakt, że nie potrafią strzelić bramki mając przewagę dwóch zawodników. Mieli krótki moment w którym zaczęli grać w piłkę, ale wszystko nie może opierać się na zrywach Maora i szczęściu Probierza.
Sam mecz w polskiej lidze to bół dla oka, nie mogę doszukać się kilkunastu minut płynności, lekkiego operowania piłką, przyjęcia futbolówki lub szybkiej wymiany podań zakończonej celnym strzałem na bramkę.
Ciekawą analizę wykonali eksperci z Canal+ Sport odnośnie skuteczności polskich napastników na tle graczy w innych ligach. Efektywność liczona w ilości bramek strzelanych w danych odstępach czasowych (minuty) wypada na naszą niekorzyść :(
Jaki jest wniosek? Trzeba stwarzać sobie sytuacje i gdyby uznać, że z tym elementem nie jest tak źle, to pozostaje problem wykorzystywania okazji bramkowych. Polski piłkarz tego nie robi, bo nie ma odpowiednich umiejętności. Napastnik po dobrym podaniu na czystą pozycję ma problem z zabraniem się z piłką np. dzisiaj Teodorczyk lub z oddaniem strzału, ale nie w bramkarza, tylko do bramki. My wciąż musimy uczyć się grać w piłkę nożna na takim poziomie na którym podstawowe elementy tej dyscypliny będą odruchem bezwarunkowym, a polski ligowiec skupi się na wybraniu optymalnego rozwiązania oraz realizacji założeń taktycznych. Dzisiaj nie można uczyć kogoś robić prezentację bez znajomości powerpointa :(


Poniżej akcja w której idealnie wykonano trzy elementy gry w piłkę nożną. Maestria!!!Można również tak przyjąć piłkę :) Jako Barcelonista pokazuję to niechętnie :)Niech wzorem dla polskiego ligowca będzie ten Pan i będziemy szczęśliwi :)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"