O autorze
Jestem pasjonatem nowych technologi i mobile marketingu, CO-Founderem w nowym startupie Dronowym oraz studia filmowego tworzącego wideo z drona i nie tylko Green Movie, współtwórcą agencji mobile marketingowej Green Eyes Angel, dziennikarzem, startupowcem i ojcem założycielem dwóch barcampów o technologiach mobilnych „Mobile Revolution” i „Mobile Monday Sielsia”. Prywatnie się wspinam, oraz staram się spróbować wszystkiego co podnosi poziom adrenaliny we krwi.
@mhalaba | web:niedopasowany.pl

Cisza wyborcza również na FB

Polubienie profilu jednego z kandydatów do PE na portalu społecznościowym podczas ciszy wyborczej będzie agitacją wyborczą.


Wyjątkowy weekend przed nami, za polubienie na FB polityka grożą nam konsekwencje prawne. O północy zapada cisza wyborcza. Okres, w którym pod groźbą kary zabronia się jakikolwiek agitacji. 
Z założenia cisza wyborcza ma być czasem, w którym obywatele, po kampanii, mogą zastanowić się, jakiego chcą dokonać wyboru.
Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, czy naklejanie plakatów. Zabronione jest także publikowanie sondaży wyborczych.

Jednak jak informuję nas szef Państwowej Komisji Wyborczej cisza wyborcza obowiązuje także w internecie. Dopytywany przez dziennikarzy powiedział, że polubienie profilu jednego z kandydatów do PE na portalu społecznościowym podczas ciszy wyborczej będzie agitacją wyborczą; podobnie jak np. udostępnienie jego zdjęcia. 

W okresie „ciszy wyborczej” w sieci mogą pozostawać materiały o charakterze agitacyjnym oraz wyniki sondaży przedwyborczych, umieszczone tam przed jej rozpoczęciem, pod warunkiem, że nie będą w nich dokonywane żadne zmiany.

Przynajmniej na News Feedzie będzie spokój do godziny 21:00 w niedziele kiedy to powinny się już zakończyć wybory do P.E
Chyba że nie do końca obyci z SocialMedia politycy zapomną wyłączyć reklamy

P.S ciekawy jestem czy PKW kupiło sobie specjalnie na tą okazję abonament w brand24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".