O autorze
Jestem pasjonatem nowych technologi i mobile marketingu, CO-Founderem w nowym startupie Dronowym oraz studia filmowego tworzącego wideo z drona i nie tylko Green Movie, współtwórcą agencji mobile marketingowej Green Eyes Angel, dziennikarzem, startupowcem i ojcem założycielem dwóch barcampów o technologiach mobilnych „Mobile Revolution” i „Mobile Monday Sielsia”. Prywatnie się wspinam, oraz staram się spróbować wszystkiego co podnosi poziom adrenaliny we krwi.
@mhalaba | web:niedopasowany.pl

Dlaczego Barack Obama tak bardzo chce mu zakneblować usta

www.xrixsterweb.com
Internet zmienił świat. Przekształcił go w globalną wioskę, przyspieszając przepływ informacji na niespotykaną wcześniej skalę. Obywatelom dał moc obalania dyktatorów, wyborcom - siłę do demaskowania politycznych demagogów.

Niestety, każdy kij ma dwa końce. W ciemnych zakamarkach globalnej sieci kryją się ludzie, rządy i korporacje, dla których informacje, jakie internet przechowuje o nas - zwykłych ludziach - stanowią potencjalną broń.


Internet, najlepsze narzędzie służące wyzwoleniu, stał się najniebezpieczniejszym pomocnikiem totalitaryzmu, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Czy możemy się przed tym bronić?


Internet, najlepsze narzędzie służące wyzwoleniu, stał się najniebezpieczniejszym pomocnikiem totalitaryzmu, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Czy możemy się przed tym bronić


Julian:
Andy przez Lata projektowałeś telefony szyfrujące. Z jakiego rodzaju inwigilacji mamy do czynienia w telekomunikacji Powiedz mi, jaki jest stan osiągnięć, jeśli chodzi o rządowy wywiad i branżę inwigilacyjną
Andy: Masowe przechowywanie — czyli zapisywanie każdego zdarzenia telekomunikacyjnego, wszystkich rozmów głosowych, wszystkich przychodzących danych, każdego SMS-a oraz połączeń internetowych. Jeżeli porównasz budżet wojskowy z kosztami inwigilacji i utrzymania cyberżołnierzy, to zorientujesz się, że konwencjonalna broń kosztuje dużo więcej. Cyberwojownicy i przechowywanie danych kosztuje mniej niż jeden samolot wojskowy. Wiesz ile kosztuje samolot wojskowy
Julian: Jakieś sto milionów dolarów
Andy: Pamięć taniej z roku na rok. W chaos computer club policzyliśmy ile kosztowało by zapisanie wszystkich rozmów telefonicznych w Niemczech odbytych w ciągu roku i przechowywanie ich w dobrej jakości, wyszło około 30 milionów.
Julian: Wiem w Afryce istnieją firmy takie jak VASTech które za około 10 mln mogą sprzedać cały system do przechwytywania danych, reklamując się Przechwycimy wszystkie wasze rozmowy i zapiszemy je wszystkie razem


Dorwałem ciekawą książkę, ktoś mi powie, że to trochę odgrzewany kotlet, ale wszystkim, którzy nie czytali polecam „Cypherpunks. Wolność i przyszłość internetu” Autorem jest Assange - twórca wikileaks, najbardziej znienawidzonego przez rząd USA portalu internetowego. Assange razem z Edward Snowdenem są dla ludzi z administracji Baraca Obamy terrorystami, traktowanymi na równi z Bin Ladenem.


Książka to, literacki debiut Assange'a, który ma mało wspólnego z poprawnością polityczną. Autor przedstawia głównie stenogramy z rozmów prowadzonych przez niego i internetowych aktywistów, kiedy przebywał już na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie.
Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, z każdej strony możemy wynieść naprawdę zastanawiające informację, o których istnieniu nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Książkę warto również tylko po to , żeby zobaczyć, że wszystko, co zostawiamy w internecie może zostać wykorzystane przeciw nam


Książka do zobaczenia/kupienia tutaj

Szczególnie teraz kiedy Brack Obama jest w Polsce a My świętujemy 25 Lat Wolności - warto się zastanowić czy tak naprawdę jesteśmy wolni ?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy