O autorze
Dziennikarz Przeglądu Sportowego
Publikowałem m.in. w "Kickerze", "Gazecie Wyborczej" i "Sporcie".
W latach 2012-13 red. naczelny SportSlaski.pl. Blog na naTemat.pl wyewoluował z bloga piłkarskiego, który działa, ale pod innym adresem, w bloga na którym piszę, gdy ruszy mnie coś innego niż futbol.

Piłkarskie Z nogą w głowie
[/url]Z nogą w głowie na Facebooku
Z nogą w głowie na Twitterze
O autorze
Kontakt z autorem: michal.trelaa@gmail.com

Hiob pocieszy Włochów

Tak już mam, że w futbolu zawsze jakoś podskórnie czuję... nadchodzące scenariusze filmowe. Im coś bardziej nieprawdopodobne, im bardziej wycisnęłoby łzy widzowi, im bardziej przyprawiłoby o ból zębów krytyków, tym bardziej się tego spodziewam. Pewnie dlatego, że w tym sporcie filmowe historie rzeczywiście się zdarzają. Że przypomnę tylko Duńczyków, mających jeszcze odbite leżaki na plecach, którzy pobili całą Europę. Albo przeoranych wojną Irakijczyków, którzy zdobywali mistrzostwo Azji. Z tej przyczyny podejrzliwie patrzę na Włochów...Liga niby im podupadła, ale wciąż jest jedną z najlepszych w Europie, światowych gwiazd niby nie mają, ale umiejętności piłkarzy i tak pół świata może im zazdrościć. Trener niby żadną specjalnie znaną postacią nie jest, a jednak to fachowiec, który i nam by się przydał. Wreszcie otoczka... Mieli jechać młodzi, odmienieni, trochę anonimowi, postawieni w cieniu poprzedniego pokolenia, które sześć lat temu zdobyło mistrzostwo świata. Przez ogólny kryzys calcio, prawie nikt na nich nie stawiał. To ‚prawie“ pojawiło się po nadzwyczaj udanych eliminacjach i odbudowaniu skutecznie grającej defensywy. Ale i tak mało kto Włochów wymieniał wśród kandydatów do skoku po puchar choćby z drugiej linii.

Gdyby w tych wyżej opisanych okolicznościach, Włosi nagle ograli wszystkich i zgarnęli trofeum i tak byłoby to niesamowite i niektórzy - co mniej ambitni - twórcy filmowi już zaczęliby czuć zapach świeżych euro. Ostatnie dni przyniosły jednak jeszcze bardzo wiele nowych smaczków...

Zatrzymanie jednego z reprezentantów (Criscito), podejrzenia kierowane w stronę Buffona, a więc legendy calcio, nowa erupcja wulkanu afery korupcyjnej we Włoszech. Poprzednia odbyła się sześć lat temu, tuż przed mundialem w Niemczech. Z okna skakał Gianluca Pessotto, zawodnicy jeździli jeszcze w pośpiechu odwiedzać kolegę w szpitalu. Chcący uniknąć hańby Włosi, sięgnęli niespodziewanie po puchar.


Czy teraz będzie podobnie? Po tym jak ostatnio Rosjanie przeczołgali Włochów, jak rozbili ich trzema bramkami, zniknęli ostatni nieliczni wierzący w Squadra Azzurra. Ale na Boga, ja już w głowie słyszę tych piłkarzy, którzy mówią, że musieli zmazać plamę, jaka wylała się na włoską piłkę przed turniejem. Że klęska na tydzień przed Euro pomogła im się skonsolidować, gdy nikt w ich już nie wierzył. Jak zdjęła z nich presję.

Tak, jeśli coś takiego może się zdarzyć w życiu, zazwyczaj się nie zdarza. Jeśli się ma zdarzyć w futbolu, pewnie się zdarzy. Zapomnieliście już finał ostatniej Ligi Mistrzów? Futbolowy wymiar sprawiedliwości nie śpi. Na nikogo nie mogą spadać ciągłe plagi. Nawet Hiobowi urodziły się nowe dzieci...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie