O autorze
Absolwent MBA, ukończył informatykę na Politechnice Warszawskiej. Karierę zawodową rozpoczynał w giełdowej spółce informatycznej Wola Info od programisty do dyrektora departamentu. Od 2009 roku jest założycielem i prezesem MEW S.A. Buduje Grupę Energetyczną opartą o dochody uzyskiwane ze sprzedaży energii wytwarzanej w Małych Elektrowniach Wodnych. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu energii z OZE, tzw. odnawialnych źródeł energii oraz budowie małych elektrowni wodnych o mocy zainstalowanej poniżej 5 MW. Od 18 marca 2010 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.
Twórca portalu insajder.pl.

Ameryka i Polska: jak przedstawiamy w prasie swoją sytuację gospodarczą?

Obama powiedział, że sektor amerykański dobrze sobie radzi i dziennikarze zaraz wyciągają mu merytoryczne argumenty i zarzuty. A w Polsce ... my raczej nie rozliczamy nikogo z niczego :)


Amerykański portal businessinsider.com właśnie napisał, że według Obamy amerykańska prywatna gospodarka ma się dobrze, a słabością gospodarki są firmy stanowe, lokalne budżety i to im trzeba się dobrze przyjrzeć. I zaraz przytoczył wykresy i wskaźniki gospodarcze, które mają pozwolić ocenić, czy faktycznie gospodarka ma się dobrze :).

W Polsce politycy rządzący opowiadają też, że jesteśmy zieloną wyspą, radzimy sobie dobrze, biegniemy do przodu, a politycy opozycji prześcigają się w podawaniu przykładów, jak to źle jest samotnym matkom lub innym grupom społecznym, które faktycznie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W efekcie jedni i drudzy przerzucają się ideami i krzykiem, przytaczają różne przypadkowe liczby, a nikt nie pokusi się, aby choćby częściowo przedstawić faktyczny obraz polskiej gospodarki. Nie twierdzę, że wyczerpujący, bo takiego dokumentu nikt by nie przeczytał. Niemniej brakuje nawet jednostronicowego executive summary na jedną stronę.

A zastanówmy się, czy wiemy, jak w Polsce wygląda obciążenie podatkami, jakie są wpływy budżetowe i z czego, jak wygląda budżet tego roku w porównaniu do roku poprzedniego, jak zmienia się polskie PKB, jaką mamy inflację itd.? Czy ktoś o tym mówi? :-)


Inna sprawa, że czy ktoś by coś takiego chciał w ogóle czytać, lekkie hasła są bardziej chwytliwe, a i jest mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki i przyłapania na czymś... :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie