O autorze
Absolwent MBA, ukończył informatykę na Politechnice Warszawskiej. Karierę zawodową rozpoczynał w giełdowej spółce informatycznej Wola Info od programisty do dyrektora departamentu. Od 2009 roku jest założycielem i prezesem MEW S.A. Buduje Grupę Energetyczną opartą o dochody uzyskiwane ze sprzedaży energii wytwarzanej w Małych Elektrowniach Wodnych. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu energii z OZE, tzw. odnawialnych źródeł energii oraz budowie małych elektrowni wodnych o mocy zainstalowanej poniżej 5 MW. Od 18 marca 2010 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.
Twórca portalu insajder.pl.

A gdzie podatki od zysków klientów Amber Gold?

Prasa żyje tematem Amber Gold, na prawo i lewo teraz wszyscy komentują temat parabanków, a jest inny bardzo istotny, który dotyka bezpośrednio klientów Amber Gold: powinni zapłacić podatki od zysku.


Na portalu insajder.pl opisałem, jak pięknie infolinia Amber Gold przekonuje, że nie trzeba płacić podatków od zysków z lokat w Amber Gold.

Zgodzę się, że nie trzeba płacić podatku belki, zgodnie z ustawą podatek od zysków kapitałowych pobiera się od zysków kapitałowych, a tzw. lokata Amber Gold nie daje tych zysków. Jest to czynność polegająca na kupieniu od Amber Gold złota, przekazania mu na przechowanie i sprzedaży złota do Amber Gold z zyskiem.

Bardzo sprytnie Prezes Plichta wymyślił, że zajął się złotem, bo doszedłby tutaj jeszcze VAT w całej zabawie, a złoto inwestycyjne jest zwolnione z VAT. Jednakże obywatele, którzy zarobili na transakcjach z Amber Gold, powinni zapłacić podatek od zysków, tak sam jak gdyby kupili samochód taniej i sprzedali drożej, albo cokolwiek innego. Tak skonstruowane jest prawo, z tym, że w przypadku banków to bank pobiera za nas podatek (jest jego płatnikiem, chociaż to my jesteśmy podatnikiem), a w przypadku transakcji z Amber Gold powinniśmy podatek obliczyć i odprowadzić we własnym zakresie.

Nie sądzę, aby ktokolwiek to zrobił i tylko czekać, jak wybuchnie bomba i urzędy skarbowe zaczną odwiedzać klientów Amber Gold i egzekwować zaległy podatek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...