O autorze
Uczę prawa konstytucyjnego i filozofii prawa na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Śledzić mnie można
na facebooku: http://www.facebook.com/MBarczentewicz
na twitterze: http://twitter.com/BarczentewiczPL

Prezentuję tu wyłącznie moje osobiste opinie.

Więcej informacji o mnie: www.barczentewicz.com

"Polskie Perspektywy" w Oksfordzie

Grupa Polaków studiujących na Oksfordzie wpadła na ciekawy pomysł zorganizowania konferencji popularnonaukowej, która zgromadziłaby młodych polskich badaczy studiujących lub pracujących za granicą. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Oksfordzie w dniach 19-21 października.


Mimo trudności finansowych i pewnej bariery językowej, wielu młodych ludzi wiążących swoją przyszłość z nauką wyjeżdża z Polski na studia, staże lub w celu podjęcia pracy naukowej. W wielu dziedzinach jest to wręcz konieczne, by myśleć o poważnej karierze naukowej i uniknąć realiów rodem z filmu "Barwy ochronne" Zanussiego, które niestety wciąż są zjawiskiem zbyt częstym w wielu naszych ośrodkach naukowych.

Na samym Uniwersytecie Oksfordzkim Polacy są reprezentowani na tyle licznie, że stanowią drugą po Niemcach grupę narodowościową z Europy kontynentalnej. Prawdopodobnie, przy lepszej promocji Oksfordu w Polsce grupa ta mogłaby się jeszcze istotnie powiększyć. Ale nie o samych perspektywach Polaków na Oksfordzie chciałem pisać, ale o konferencji "Nauka. Polskie Perspektywy", która odbędzie się w dniach 19-21 października.

Jak informują sami organizatorzy: "Konferencja będzie okazją do wzajemnego poznania się członków społeczności młodych polskich naukowców mieszkających i studiujących za granicą oraz do dyskusji na temat uczestnictwa Polaków w rozwoju nauk ścisłych i technologii."


Uważam, że idea jest wspaniała i warta rozpowszechnienia. Można czasami odnieść wrażenie, że networking jest w polskim środowisku naukowym niedoceniany i traktowany z pewną podejrzliwością. Jako odpowiedź na tę nieufność, ale też na pewien niedostatek organizacji "Polonii naukowej", "Polskie Perspektywy" mogą odegrać istotną rolę w budowaniu polskiego networku naukowego ponad dyscyplinarnymi podziałami.

Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji o konferencji - odsyłam na jej stronę internetową: http://www.polishperspectives.org/pl/informacje

Konferencja "istnieje" także na facebooku: https://www.facebook.com/polishperspectives
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"