O autorze
Pracuje 660 metrów pod ziemią. Tutaj przede wszystkim o problemach polskiego górnictwa, o górnictwie i wszystkim co z nim związane. Prowadzę także blog mlody-gornik.pl, można mnie znaleźć na Twitterze czy Facebooku.

Kompania Węglowa uspokaja: "Można podpisywać porozumienie"

www.nettg.pl
Po ostatnim tekście w Dzienniku Zachodnim o możliwym zwolnieniu 2,5 tysiąca górników, zrobiło się głośno. Według dziennikarzy wina leży po stronie związków zawodowych, które namawiały do nie podpisywania aneksu do umowy o rezygnację z waloryzacji posiłków regeneracyjnych. Zarząd zdecydował się odpowiedzieć i przedstawić sprawę jasno.


Więcej o całym zamieszaniu pisałem dokładnie dwa dni temu. Według dziennikarzy z Dziennika Zachodniego, kto nie podpisał nowego aneksu, ma zostać zwolniony bez możliwości ponownego zatrudnienia. Po tym tekście zrobiło się głośno, a społeczeństwo winą za to obarczało związki zawodowe, które namawiały do nie podpisywania tych aneksów. Jak się potem okazało tylko jeden ze związków nie podpisał się pod wspólnym oświadczeniem, bo spodziewał się czym to grozi.

Dzisiejszego dnia głos w tej sprawie postanowiła zabrać sama Kompania Węglowa, która na swojej stronie napisała oficjalne wyjaśnienie. Jak możemy dowiedzieć się na stronie spółka informuje pracowników, którzy nie podpisali porozumień w sprawie niewaloryzowania posiłków profilaktycznych, że nadal istnieje możliwość podpisywania tych porozumień. Ponad to Zarząd Kompanii Węglowej zaprosił związki zawodowe Kompanii Węglowej na spotkanie 12 czerwca tego roku, na którym strony będą omawiały powyższe kwestie oraz sprawę zwolnienia z przyczyn ekonomicznych 75 osób posiadających uprawnienia emerytalne, które zostały nabyte przed 2011 r.

Pozostała treść sprostowania dotyczy sporu między dziennikarzami z Dziennika, a rzecznikiem prasowym. Najważniejszą jednak informacją jest fakt, że zwolnień nie będzie. Wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, a zwłaszcza związki, które nie do końca wiedziały do czego namawiali pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Kolorowe morskie stworzenia w Paryżu. Instalacja ma zwrócić uwagę na ważny problem
Cartoon Network 0 0Ktoś dokucza twojemu dziecku? Ten poradnik podpowie ci, jak poradzić sobie z tym problemem
0 0Nauczyciel krytykuje system oceniania. Domaga się zmian w szkołach
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej