O autorze
Z wykształcenia kulturoznawca i etnolożka, z zamiłowania podróżniczka i wierna fanka dobrego wzornictwa. Blog będzie poświęcony szeroko pojętemu designowi - polskiemu i zagranicznemu.
Opowiem o zjawiskach, projektach i ideach pięknych i zapierających dech w piersi.
Kontakt: nbaran@onet.pl

Palma całkiem odbija!

pinterest
Uff lato w pełni, gorąco, parno, słońce świeci. W takie dni uciekamy w popłochu z nagrzanego, betonowego miasta, w poszukiwaniu upragnionej ochłody. Mmm, z chęcią znaleźlibyśmy się w takie upały na białej, rajskiej plaży otoczonej palmami. Rzeczywistość jednak pozostaje nieubłagana, a egzotyczne plaże pozostają w sferze pragnień. Aby nieco osłodzić sobie życie i wprowadzić egzotykę do naszego domu wypróbujmy elementy wystroju wnętrza z motywem zielonej palmy.Palma jest rośliną, która występuje w wielu, nieco różniących się od siebie odmianach, między innymi: cukrowa, daktylowa, miodowa, olejowa czy kokosowa. Ta ostatnia szczególnie działa na wyobraźnię. Przywodzi na myśl słynna reklamę kokosowego batonika Bounty, w której twardy orzech rozpada się na dwie połówki. Palma występuję w formie wysokich roślin lub doniczkowych ozdób.

W duecie z równie egzotycznym ananasem zaczaruje nasz stół. Wprowadzi wakacyjny, beztroski klimat. W otoczeniu jasnych, pastelowych barw będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie. Drink z palemką dopełni estetycznej całości. Podaruje nam posmak dalekich, rajskich wysp w nadwiślańskim, umiarkowanym klimacie.

Palmowe dekoracje z wdziękiem przełamią surowość skandynawskiego stylu we wnętrzu. Ich soczysta zieleń stylowo zgra się z bielą i delikatnym drewnem. Będzie zadziornym i wesołym akcentem, przykuwającym uwagę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...