O autorze
Kropla w morzu polskiej mody niezależnej. Przede wszystkim kocham siebie i swoje życie, a doświadczeniami i refleksjami na jego temat chcę się dzielić.
Moje życie zawodowe zdeterminowała pasja do projektowania własnych pomysłów odzieżowych. Nie boję się odważnie marzyć i ciągle planować! Poznaj mnie bliżej:
www.zadbanazawodowo.pl

Wiklina w damskiej garderobie. Jak skradła serca Polek?

Widok pękającej w szwach garderoby oraz wielkich worków ze ścinkami i resztkami materiałów w pracowni sprawiły, że Natalia postanowiła wykorzystać je do odszywania apaszek - dekoracyjnych elementów wiklinowych torebek.
Widok pękającej w szwach garderoby oraz wielkich worków ze ścinkami i resztkami materiałów w pracowni sprawiły, że Natalia postanowiła wykorzystać je do odszywania apaszek - dekoracyjnych elementów wiklinowych torebek. http://nataliagorzolka.pl/
Oryginalna garderoba wymaga nietuzinkowych dodatków. W tym sezoniem z pewnością zaliczyć do takich możemy ten niewielki, wiklinowy kuferek, który w wielu damskich garderobach zajmuje honorowe miejsce wśród torebek, a na modowych listach to numer jeden sezonowego “must have”. Zastanawiacie się jak to się stało?


POLSKI PRODUKT
Czasy fascynacji zagranicznymi produktami, wynoszenia i stawiania ich na piedestale na szczęście się skończyły! Weszliśmy w nową erę świadomości i prężnie rozwijającego się patriotyzmu konsumenckiego. Chcemy go wspierać wybierając produkty polskich producentów i marek. Przykład idzie od samych autorów, którzy do wykonania swoich produktów poszukują polskich materiałów. Autorka marki NG od dawna “polowała” na swój egzemplarz wiklinowej torebki. Pragnęła, aby to był rozsądny zakup w jej szafie. Dlatego zależało jej na polskim pochodzeniu produktu i materiału. Z pewnością do takich zaliczyć można wiklinę, która powstaje w Polsce z pędów wierzby.

W ten sposób na rynku pojawił się nowy, w 100% polski produkt. Staranne ręczne wykonanie, przemyślany system zamykania kuferka to dzieło pracy lokalnych chałupników, których znalazła Natalia. Z kolei spersonalizowane akcenty w postaci apaszek, bawełnianych frędzli czy paska z marynarskiego sznura to pomysły i ręczne wykonanie samej autorki na torebkę jedyną w swoim rodzaju, nie do powtórzenia!

Dodatkowo Natalia podczas pracy nad wiklinowymi torebki zrezygnowała z mechanicznego systemu zamykania właśnie na rzecz apaszki i frędzli. Czy to wystarczające rozwiązanie? Przemyślany system zamykania kuferka złożony z dwóch wiklinowych pętelek sam w sobie jest już skuteczny, a apaszka stanowi dodatkowe zabezpieczenie z akcentem dekoracyjnym. Zamykanie torebki cieszy za każdy razem zupełnie nowym i zaskakującym upięciem apaszki po wsunięciu w wiklinowy pierścień.

CO JEST WYJĄTKOWEGO W TYCH TOREBKACH?
Widok pękającej w szwach garderoby oraz wielkie worki ze ścinkami i resztkami materiałów w pracowni sprawiły, że Natalia postanowiła wykorzystać je do odszywania apaszki - elementu torebki. Ze względu na sposób pozyskiwania materiałów z tzw. "drugiej ręki" ich wzory stale ulegają zmianie, co wpływa na wyjątkowy i niepowtarzalny charakter torebki, której niejednokrotnie autorce nie udaje się powtórzyć.

Przykładowo elegancka czarno-złota apaszka powstał z męskiej koszuli z jedwabiu. A delikatny beż w drobne granatowe paseczki to ścinki materiału jakie powstają podczas odszywania NG sukienki Summer Dress To oczywiście niejedyny pomysł Natalii na recykling resztek materiałów. Przykład z chustą na głowę można zobaczyć na jej blogu.


TOREBKA NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI
Realizacja tego sezonowego hitu może okazać się jeszcze prostsza, gdy do jego wykonać użyjemy wiklinowego kuferka, w którym dotychczas przechowywana była biżuteria. Oczywiście to czasochłonna opcja, którą można alternatywnie zastąpić gotowym rozwiązaniem. Decydując się na nie wspieramy pracę polskich wikliniarzy oraz młodych marek wykonujących swoje produkty w duchu filozofii zero waste. Dodatkowo kupując u Natalii wspieramy kobiety w walce z rakiem. Każde 5% od sprzedanego produktu przeznaczane jest na polskie Stowarzyszenie Niebieski Motyl.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...