O autorze
Fan Page Natalii Lesz

Jako nastolatka uczęszczała do Szkoły Baletowej w Warszawie. Natalia znana jest nam z roli Ingi Sawczuk, w cieszącym się dużą popularnością serialu " Tancerze". Swoje umiejętności tancerskie pokazała nam też w " Tańcu z Gwiazdami", gdzie zajęła 2 miejsce. Ostatnio do sklepów trafił jej kolejny album "That Girl", który już osiągnął status Złotej Płyty. Nieustannie tworzy, gra, podróżuje. Od niedawna zakochana w Gruzji... Pracuje przy projekcie promującym Gruzję w Polsce, za co dostala honorowe obywatelstwo tego kraju. We wszystkim pomagał jej sam prezydent Micheil Saakaszwili.

"Jarzębiny" i ich American Dream

Nikt nie lubi faworytów. Kiedy wygrywa faworyt, to jakbyś jadł zupę pomidorową z makaronem. Z góry wiesz jak smakuje. W świetle jupiterów i kamer ogłoszono w środę zwycięską piosenkę-hymn polskiej reprezentacji na Euro 2012. Przy okazji podano także skład szerokiej kadry piłkarzy trenera Smudy. Nie wzbudził on tylu komentarzy, co zwycięstwo ludowego zespołu „Jarzębina”i ich piosenki „Koko Euro spoko”. „Jarzębiny” ze wsi Kocudza istnieją już 23 lata. Tworzy go osiem bardzo sympatycznych pań w wieku od 33 do 82 lat. Piosenkę napisały, jak same przyznały przed kamerami – w jeden dzień.


„Koko koko, euro spoko, Piłka leci gdzieś wysoko, Wszyscy razem zaśpiewajmy, Naszym doping dajmy”.

Melodia w rytmie oberka jakby skądś znana, tekst każdy zrozumie. A co najważniejsze, piosenka „taka radosna, a nie smutna, zniechęcająca, bierna i depresyjna jak wszystkie polskie piosenki”. Taki komentarz - do ogłoszonych wyników - zebrał najwięcej pozytywnych ocen w internecie.

Panie „Jarzębiny” wygrały ponoć znaczną ilością głosów - przesyłanych przez kibiców smsami - z tak znanymi piosenkarzami i zespołami jak Maryla Rodowicz, Feel, Wilki, kabaret OTTO, czy Liber i Ino Ros (II miejsce).

Wszyscy pokonani przed kamerami gratulowali zwycięzcom, ale pewnie w duchu myśleli to, co powiedział Marek Sierocki. Że kibice zrobili sobie ze wszystkich jeden wielki żart głosując na„Jarzębiny”. Ja natomiast myślę, że każdy kto wysłał swój głos na „Koko Euro spoko”, spełniał swój własny amerykański sen. Nikomu nieznany zespół, z małej wioski przyjeżdża do stolicy i w jeden wieczór staje się gwiazdą! Pokonuje wszystkich faworytów swoją odwagą, brakiem kompleksów i wiarą, że można! Toż to przecież klasyczny „american dream” i gotowy scenariusz na film :) Dobrze się stało, że mogliśmy się dowiedzieć, że gdzieś w południowo-wschodniej Polsce na wsi, którą nawet w googlach trudno znaleźć, od 23 lat osiem kobiet żyje pasją do muzyki. A przede wszystkim, że przyszło im do głowy, aby wziąć udział w konkursie na hymn polskiej reprezentacji. Teraz ich marzeniem jest nagranie płyty. Tylko gratulować! Oby tylko zainteresowanie „Jarzębinami” nie przeszło tak szybko, jak się pojawiło.

Co do hymnu, to nasi kibice mają już od lat swoje, dobrze znane przyśpiewki, jak słynne „Polacy, nic się nie stało……”. Czy zaczną śpiewać „Koko Euro spoko”? Śmiem wątpić. Więc tak naprawdę to w sumie chyba wszystko jedno, jaka piosenka została wybrana. Najważniejsze, żeby wszyscy dobrze się bawili, a najlepiej- dzielne Panie "Jarzębiny” z Kocudzy. ;)


Posłuchaj oficjalnego hymnu polskiej reprezentacji:

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie