Na początku kwietnia GDDKiA wykluczyła Alpine Bau z miliardowego kontraktu. Tydzień później Alpine Bau wstrzymało prace na budowie A1.

REKLAMA
Obserwator Drogowy dotarł do dokumentu informującego, że tydzień temu GDDKiA zatrzasnęła drzwi firmie Alpine Bau (ta sama która właśnie wstrzymała prace na A1) do miliardowego kontraktu na przebudowę mostu Grota - Roweckiego.
Oto dokument:
logo
pismo gddkia obserwator drogowy
W tym przypadku GDDKiA po raz pierwszy użyła prawa wykluczenia z przetargu firmy, która wcześniej była wyrzucona z budowy. Jeśli ta decyzja się utrzyma, to GDDKiA będzie mogła zamknąć austriackiej firmie dostęp do polskiego rynku budowy dróg (wszystkich przetargów).
Tydzień później nadzór budowlany (na wniosek Alpine Bau) wstrzymał budowę mostu na trasie A1.
Ta wiadomość idealnie wpisuje się w historię walki Alpine Bau z GDDKiA o której to walce pisałem w poprzednim artykule.