O autorze
Pięć lat temu zacząłem pisać o drogach. Wciągnęło mnie. Przez ten czas napisałem kilkaset tekstów do róznych gazet na temat budowy dróg. To fascynujące oglądać jak powstają te ogromne inwestycje, to ile ludzi jest w to zaangażowanych. To wciągające oglądać przebudowę naszego kraju z punktu widzenia najważniejszego czynnika rozwoju gospodarki - transportu. Niestety cały czas ta przebudowa jest daleka od doskonałości. Uważam że po to by była lepsza urzędnicy i politycy powinni czuć na sobie spojrzenie kogoś kto zna się na rzeczy i w razie czego wytknie im ich błędy które próbują zbagatelizować lub zamieść pod dywan. Taką rolę powinni spełniać dziennikarze i w tej kwestii chce dołożyć swoją małą cegiełkę.

Pęknięcia na A2 już zaklejone [zdjęcia]

Wykonawcy załatali część pęknięć na budowanej autostradzie Łódź - Warszawa.


Tak wyglądają zaklejone pęknięcia. Trochę to wygląda jak z łatanej ulicy w jakieś małej mieścinie, ale pamiętajmy że na to pójdzie jeszcze asfalt.

EDIT. Po wklejeniu notki Gddkia ogłosiła, że dopiero 20 marca poznamy wyniki badań wszystkich spękań. Możliwe więc że tylko część zostanie zabezpieczona w taki sposób jak na wklejonych wyżej zdjęciach. W jaki sposób zostaną zabezpieczone inne pęknięcia nie wiadomo. Więcej informacji na temat dotychczasowego i planowego zabezpieczenia będzie w poniedziałek.

Martwią natomiast zdjęcia po pobranych próbkach, widać na nich, że spękania nie dotyczą tylko górnej warstwy nawierzchni.Martwi też info, że narazie tylko 2 wykonawców z 11 przedstawiło plany naprawcze. spękań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...