O autorze
Pięć lat temu zacząłem pisać o drogach. Wciągnęło mnie. Przez ten czas napisałem kilkaset tekstów do róznych gazet na temat budowy dróg. To fascynujące oglądać jak powstają te ogromne inwestycje, to ile ludzi jest w to zaangażowanych. To wciągające oglądać przebudowę naszego kraju z punktu widzenia najważniejszego czynnika rozwoju gospodarki - transportu. Niestety cały czas ta przebudowa jest daleka od doskonałości. Uważam że po to by była lepsza urzędnicy i politycy powinni czuć na sobie spojrzenie kogoś kto zna się na rzeczy i w razie czego wytknie im ich błędy które próbują zbagatelizować lub zamieść pod dywan. Taką rolę powinni spełniać dziennikarze i w tej kwestii chce dołożyć swoją małą cegiełkę.

Nic nowego

Po dzisiejszej konferencji ministra Nowaka widać, że premier w sprawie dróg obiecał to co rząd i tak miał zamiar zrobić.


Oceniając obietnice premiera w kwestii dróg myślałem, że mówiąc o S-7 z Gdańska do Warszawy miał on na myśli całą trasę - tak nie jest. Okazuje się, że chodzi o wznowienie zawieszonych przetargów tam gdzie jest to możliwe. W takim razie na budowę wylotówki z Warszawy (część trasy S-7) nie mamy co liczyć przed 2015 rokiem.

Cały czas nie wiadomo tez o co chodzi z budową s-19 na odcinku Rzeszów - Lublin i dlaczego minister zapowiada odwieszenie przetargów na S-7 Warszawa - Kraków a jednocześnie od dwóch lat nie potrafi odwiesić przetargu na priorytetową wschodnią obwodnicę Krakowa (też s-7).

Jedyną nową inwestycją jest zapowiedzenie przetargu z udziałem funduszy prywatnych na A1 odcinek między Tuszynem a Pyrzowicami. Tutaj prawdopodobnie chodzi o przetarg typu partnerstwa publiczno prywatnego. No tak - ale taki przetarg już raz ogłoszono na ten odcinek i nikt koniec końców chętny nie dał rady znaleźć finansowania. Czy teraz będzie inaczej? Może do gry wejdzie Jan Kulczyk, który raz już wybudował w ekspresowym tempie i w formule PPP odcinek autostrady A2 (Świecko - Nowy Tomyśl).Wszystko to jednak spekulacje a fakty są takie, że w kwestii dróg premier obiecał coś o czym wiadomo, że zostanie zrobione.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno