O autorze
Pięć lat temu zacząłem pisać o drogach. Wciągnęło mnie. Przez ten czas napisałem kilkaset tekstów do róznych gazet na temat budowy dróg. To fascynujące oglądać jak powstają te ogromne inwestycje, to ile ludzi jest w to zaangażowanych. To wciągające oglądać przebudowę naszego kraju z punktu widzenia najważniejszego czynnika rozwoju gospodarki - transportu. Niestety cały czas ta przebudowa jest daleka od doskonałości. Uważam że po to by była lepsza urzędnicy i politycy powinni czuć na sobie spojrzenie kogoś kto zna się na rzeczy i w razie czego wytknie im ich błędy które próbują zbagatelizować lub zamieść pod dywan. Taką rolę powinni spełniać dziennikarze i w tej kwestii chce dołożyć swoją małą cegiełkę.

Awaria w metrze

obserwator drogowy
Tłumy rozwścieczonych ludzi stoją na stacji. Zero informacji, zero komunikacji z zagubionymi pasażerami. Gwóźdź do trumny przed referendum?


Piszę te słowa prosto ze stacji metra. Piątek pora w której Warszawiacy wracają z pracy do domu. Metro nie jeździ: powód niewiadomy, ale to też nieważne.

Widok następujący: zagubieni ludzie stoją na zatłoczonej stacji czekając na pociąg metra. Zniecierpliwiona część pasażerów wychodzi. Nikt nikomu nic nie mówi, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle przyjedzie następny pociąg. Mimo że stacja jest wyposażona w system audio nie ma żadnych komunikatów. Przecież pasażerowie są najmniej ważni.. W efekcie pasażerowie sami podpowiadają sobie jak dojechać do centrum.. a to wszystko w porze, gdy do domów wracają spracowani po całym tygodniu warszawiacy.

To jest właśnie obraz tej prezydentury: zero komunikacji. Myślicie, że ktoś przeprosi?Nie wiem czy dało się bardziej strzelić sobie w stopę przed niedzielnym referendum.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze