O autorze
Pięć lat temu zacząłem pisać o drogach. Wciągnęło mnie. Przez ten czas napisałem kilkaset tekstów do róznych gazet na temat budowy dróg. To fascynujące oglądać jak powstają te ogromne inwestycje, to ile ludzi jest w to zaangażowanych. To wciągające oglądać przebudowę naszego kraju z punktu widzenia najważniejszego czynnika rozwoju gospodarki - transportu. Niestety cały czas ta przebudowa jest daleka od doskonałości. Uważam że po to by była lepsza urzędnicy i politycy powinni czuć na sobie spojrzenie kogoś kto zna się na rzeczy i w razie czego wytknie im ich błędy które próbują zbagatelizować lub zamieść pod dywan. Taką rolę powinni spełniać dziennikarze i w tej kwestii chce dołożyć swoją małą cegiełkę.

Powinniśmy uruchomić wi-fi w autobusach i tramwajach

Warszawa zamówiła 30 nowych tramwajów za 166 milionów złotych.Ten przetarg to była kolejna okazja by w autobusach i tramwajach uruchomić wifi. Okazja przegapiona.


Dostęp do internetu już teraz określa różnice cywilizacyjną tak jak kiedyś określał ją dostęp do elektryczności. Bardzo dobrze zrozumiały to lokale takie jak restauracje czy kawiarnie, które często tylko dzięki temu przyciągają swoich gości. Zaczynają rozumieć o stacje paliw (np Orlen). Nie rozumiem dlaczego cały czas nie potrafią zrozumieć tego urzędnicy?

Tramwaj/autobus/metro w którym byłby dostęp do internetu od razu stałby się przestrzenią przyjazną w której można "załatwić" różne sprawy za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Niestety w głowach urzędników wprowadzenie takiego pomysłu to cały czas czarna magia i działania z gatunku "nie da się".

Oto ratusz Warszawy pochwalił się podpisaniem umowy na zakup nowych tramwajów Pesy. Tramwaje imponują wyglądem.Jak czytamy: "Tramwaje, które przyjadą do Warszawy będą miały klimatyzację, monitoring i informację dla pasażerów. Same też policzą ile osób przewiozły." Świetnie! Szkoda tylko, ze o dostępie do internetu nie ma ani słowa. W końcu skoro wydajemy prawie 200 milionów złotych to chyba wyposażenie tych tramwajów w sieć nie byłoby jakimś mega kosztem?

Na tej samej zasadzie nie rozumiem dlaczego mimo ogromnych nakładów cały czas ślamazarzy się kwestia uruchomienia wi-fi w pociągach? Sieć miała działać w nich już w 2012 roku (na euro) potem te kwestie cały czas odkładano i do dziś nie jest ona rozstrzygnięta. Wydajemy miliardy złotych na unowocześnianie kolei jednocześnie pomijając zupełnie jedną z najważniejszych rzeczy potrzebnych podczas wielogodzinnej podróży.Premier Donald Tusk obiecywał ostatnio dostęp do szybkiego internetu dla wszystkich Polaków w 2020 roku. Panie premierze ten dostęp można uruchamiać i poszerzać już dziś. Za pieniądze, które i tak wydajemy..
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
WYBORY2019 0 0Ujawniono, że PO zamówiła własny sondaż. Jego wyniki są wyjątkowo ciekawe
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zaskoczenie w porcie w Gdyni. Amerykańskie czołgi... wracają do USA