O autorze
„Dobry analityk musi umieć przepowiedzieć, co się będzie działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć się wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to co przepowiedział.” Postaram się nie iść tą drogą, jednak przez to, że ekonomia to nie nauka ścisła i gdy zmieniają się fakty to czasem trzeba zmienić poglądy. Od lat obserwuję miejsce styczności rynków, gospodarek i mediów, które raz współpracują, a raz walczą. Rozłożymy rynki na czynniki pierwsze, żeby odpowiedzieć na pytania co, jak i dlaczego dzieje się z współczesnymi finansami.

Japoński Rollercoaster

Maj dla rynków obligacji na świecie był miesiącem największych spadków od... 9 lat. Japońskie obligacje przeceniono o 1,3%, amerykański dług stracił blisko 2%, a polskie papiery skarbowe ponad 2,2%.


Ten sam maj to rekordy na amerykańskich i europejskich parkietach i w końcu wzrosty na warszawskiej giełdzie. Skąd taka polaryzacja nastrojów? O tym jak zawsze dowiesz się oglądając DNA Rynków, w którym tym razem programowa maskota zastrajkowałą, więc wyjątkowo bez "Gmochowania" ;)Wszystkie poprzednie odcinki DNA są dostępne pod adresem:
http://bankier.tv/dna/
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun