O autorze
Wrocławianin, student politechniki, bywalec sudeckich szlaków, kibic. Swoją karierę sportową rozpoczął w wieku 10 lat, zaś zakończył mając lat 12. Polski sport nie stracił jednak wiele, gdyż co to byłby za bramkarz piłki ręcznej co ledwo na jeden i trzy ćwierci metra od ziemi odstaje. Pozostało więc obcowanie z wielkim sportem z boku. Patrzenie i opisywanie.
Współpracownik serwisu PubSport.pl.

Polska mistrzyni!

Katarzyna Pawłowska nie jest osobą istniejącą w świadomości przecietnego polskiego kibica (ba, nie ma nawet biogramu na polskiej Wikipedii). Czy dziś tam wkroczy? Możliwe. Na długo? Nie sądzę. Ale jeśli ktoś kiedyś o niej usłyszy, to pewnie obok imienia i nazwiska pojawi się informacja - Mistrzyni Świata w scratchu 2012.Scratch nie jest konkurencją olimpijską. Podobnie jak druga specjalizacja Pawłowskiej - wyścig punkotwy. W omnium, w którym także zdarze jej się startować, miejsce na kraj jest jedno, a Małgorzata Wojtyra jest tutaj nie do zdarcia. Ogromna szkoda, że w Londynie naszej 23-latki z podostrowskich Przygodzic nie zobaczymy.

Ale dziś jest sukces, dziś są łzy radości. Dziś jest pierwszy w historii naszego kobiecego kolarstwa torowego medal Mistrzostw Świata. Dziś w Melbourne rozlegnie się Mazurek Dąbrowskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta