O autorze
Wrocławianin, student politechniki, bywalec sudeckich szlaków, kibic. Swoją karierę sportową rozpoczął w wieku 10 lat, zaś zakończył mając lat 12. Polski sport nie stracił jednak wiele, gdyż co to byłby za bramkarz piłki ręcznej co ledwo na jeden i trzy ćwierci metra od ziemi odstaje. Pozostało więc obcowanie z wielkim sportem z boku. Patrzenie i opisywanie.
Współpracownik serwisu PubSport.pl.

Walka trwa

Miała być wojna i była wojna. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły, które nie zwykły odpuszczać. Dziś przegranymi są Polacy. Ale za dwadzieścia kilka godzin sytuacja może prezentować się zgoła inaczej.Gra, którą dzisiaj pokazał nasz zespół mogła się podobać. Finału olimpijskiego na pewno byśmy nią nie wygrali, ale na sam awans do najważniejszej imprezy czterolatki mogło wystarczyć. Tak już ułożony jest europejski, i światowy zarazem, krajobraz szczypiorniaka, że chętnych jest dużo, poziom wysoki i równy, a liczba miejsc ograniczona. I takie momenty jak końcówka dzisiejszego meczu mogą decydować o ekspresowej podróży relacją niebo-piekło.

Ale przecież nie jestesmy jeszcze w piekle. Nie należy spodziewać się potknięcia Serbów z Algierią, należy za to spodziewać się ostrej walki z Hiszpanami, którzy najprawdopodobniej już dziś w nocy będą świętować nie tylko Zmartwychwstanie Pańskie, ale i awans szczypiornistów na letnie Igrzyska XXX Olimpiady. Nigdy nie wiadomo jak to wpłynie na grę. A nie wiem, czy chcę takiej sprawiedliwości, że co Serbowie dostali w styczniu w Belgradzie, teraz zostanie im w równie mało wyrafinowany sposób zabrane.

Hiszpanie byli przed turniejem skazywani na sukces. Zawody miały się sprowadzić do meczu Polska-Serbia. Ale Vujin z kolegami już wczoraj nieomal obalili ten koncept. Dali jasny sygnał, że z tymi Hiszpanami, to nie ma co przesadzać. Do szczęścia będzie nam potrzebny jeden punkt. Nie będzie łatwo, bo nie o to w tej zabawie chodzi, żeby było łatwo. Chodzi o to, żeby wygrać. Choćby i remisem, który dziś doprowadza nas do płaczu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie