O autorze
Były siatkarz, poseł, członek Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Spraw Wewnętrznych

Półfinały Orlen Ligi i finał Plus Ligi

Czekają nas wielkie emocje związane z wyłonieniem Mistrzów Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.W pierwszej parze żeńskich rozgrywek dojdzie do piątego, decydującego pojedynku. Już jutro na południu Polski w Muszynie o godz. 18.00 (relacja w Polsacie Sport) „Mineralne” podejmują przeciwniczki z Sopotu. Panie z Muszyny , które już w tym sezonie zdobyły Puchar Europejski CEV chcą wziąć rewanż za ubiegłoroczną porażkę w finale. Z pewnością łatwo nie oddadzą pola swoim rywalkom i będzie to piękny pojedynek. Zespół Atomu Trefl Sopot, który w dramatycznych okolicznościach przegrał parę tygodni temu Puchar Polski jest niezwykle zdeterminowany, aby osiągnąć sukces co pokazały już cztery mecze półfinałowe. Emocji z pewnością nie zabraknie. W drugim półfinale Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał BKS Alprof Bielsko-Biała i czeka na zwycięzce pierwszej pary półfinałowej.

W Plus Lidze nie ma żadnego eksperta lub znawcy siatkówki, który dałby jednoznacznie więcej niż 55 % szans na zwycięstwo jednej z drużyn. Wydawało się iż po trzecim pojedynku Resovia przechyliła już szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednakże w niedzielnym rewanżu ZAKSA maksymalnie wykorzystała słabość skrzydłowych Resovii i pewnie wygrała pojedynek 3:0. Znając publiczność rzeszowską od podszewki, grając w tym klubie trzy sezony jestem pewny iż tym rozstrzygnięciem są bardzo rozczarowani. Zimy szampan i feta na cześć zwycięzców z pewnością były już przygotowane na rynku stolicy Podkarpacia. Jednak jak to w sporcie bywa, a szczególnie w siatkówce gdy spotykają się tak wyrównane poziomem gry zespoły wyniku nigdy nie można być pewnym.
Jako sympatyk siatkówki jestem szczęśliwy z takiego rozstrzygnięcia, że mistrza Polski poznamy dopiero w sobotę w Kędzierzynie Koźlu (relacja Polsat Sport godz. 18.00). W obu klubach grałem łącznie 10 sezonów. Mam tam wielu przyjaciół i znajomych, i jednakowoż wszystkim życzę powodzenia w tym pojedynku.

P.S. PRZEPRASZAM ZA NIEŚCISŁOŚCI DOTYCZĄCE ŻEŃSKICH ROZGRYWEK W PIERWOTNYM TEKŚCIE.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki