O autorze
Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w polskiej muzyce rozrywkowej. W branży od 17 roku życia. Autor setek artykułów oraz wywiadów z gwiazdami tego nurtu muzycznego. Autor "Encyklopedii disco polo". Wielokrotnie cytowany przez mainstreamowe media (min. Onet.pl, Gazeta Wyborcza, TVN, Super Express).

90. Festival rośnie w siłę! Zapowiada się kolejny hit

www.zsz.ch
Ważny komunikat dla tych, którym na myśl o szalonych latach 90. szklą się oczy. Po ogromnym sukcesie jaki odniosły trzy dotychczasowe edycje 90. Festival, bez wątpienia największego europejskiego wydarzenia z muzyką naszej młodości w roli głównej, przyszedł czas na kolejne mega show! Już 12 sierpnia, katowicka Dolina Trzech Stawów będzie gościła największe gwiazdy tamtych czasów i fanów spragnionych dobrej zabawy i powrotu do lat 90.90. Festival to prawdziwy fenomen, który od samego początku istnienia, wzorem swoich zagranicznych odpowiedników, bije wszelkie rekordy popularności. Z roku na rok liczba imprezowiczów zgromadzonych przed sceną rośnie i w tym roku z pewnością nie będzie inaczej.

90. Festival to przedsięwzięcie na które już od dawna było ogromne zapotrzebowanie. Ostatnia dekada ubiegłego stulecia to przecież niezwykle wyjątkowy i magiczny czas, do którego mamy ogromny sentyment i do którego w ostatnich latach wracamy wyjątkowo usilnie.

Wystarczy rozejrzeć się po sklepach odzieżowych, by dostrzec, że z perspektywy czasu to co jeszcze parę lat temu wydawało nam się kiczowate, w rzeczywistości potrafi być modne. Wystarczy spojrzeć na półki w sklepach spożywczych by dostrzec, że nasze kubki smakowe wciąż dopominają się doznań z dawnych lat. Wystarczy rozeznać się w ostatnich kinowych premierach, by utwierdzić się w przekonaniu, że nowe wersje starych hitów (min. "Power Rangers", "Słoneczny patrol", "MacGyver") nigdy im nie dorównają aczkolwiek z czystego sentymentu warto się z nimi zapoznać.
Nie inaczej jest z muzyką. Choć nie da się jej w stu procentach odtworzyć w dzisiejszych czasach w nowych produkcjach, to artyści, którzy w dalszym ciągu kontynuują swoją bogatą karierę, wciąż mają ogromną rzeszę fanów. Ci wielcy łączą pokolenia poprzez hity sprzed lat i najnowszą dyskografię, czego dowodem jest chociażby Scooter, gwiazda 90. Festival 2016 oraz 2017!Stary, dobry H.P Baxxter to tylko jedno z wielkich nazwisk, które do tej pory pojawiły się na tej imprezie. Fani mogli przecież zobaczyć na żywo formacje Haddaway, Dr Alban, Ice MC, Alexia, Mr. President, 2Unlimited, Loona, SNAP!, Culture Beat, DJ Sash!, La Bouche, Vengaboys, Corona, Coolio, Dune, 2 Brothers on the 4th Floor, Activate, Twenty 4 Seven, Mark OH, Rednex, DJ Quicksilver, oraz Stachursky.

W tym roku lineup prezentuje się równie ciekawie, bo prócz wspomnianego Scootera świętującego 25-lecie działalności, na scenie pojawią się Fun Factory, Real McCoy, Jam & Plavka, Gary B., Da Hool, DJ Quicksilver, Jamrose & Kasia Lesing oraz Alex "U96" Christensen, a imprezę poprowadzi sam Toni Cottura.

Biletów w puli zostało już niewiele. Czasu do tego wielkiego wydarzenia również, więc jest to ostatni gwizdek, by zakupić wejściówkę i uczestniczyć w jedynej tego typu imprezie na terenie naszego kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona