O autorze
Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego. Historyk. Poseł do Parlamentu Europejskiego (2004-2009), Wiceprzewodniczący (2001-2003) i Sekretarz Generalny (2003-2004) Platformy Obywatelskiej, Poseł na Sejm RP (1991-1993 i 1997-2004), Prezydent m.st. Warszawy (1999-2001), od 1987 roku działacz a w latach 1990-1991 Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Ranking, który cieszy

Zajmująca się monitoringiem mediów agencja „Press Service” opublikowała właśnie raport pokazujący kto z „jedynek” na listach w eurowyborach charakteryzuje się największą medialnością. Innymi słowy – kto w największym stopniu „ciągnie” medialnie do przodu komitet wyborczy, z którego startuje.


Analizie poddano ponad 1100 tytułów prasowych, ponad 100 stacji radiowych i telewizyjnych oraz ok. 5 mln źródeł internetowych – w tym media społecznościowe.

„Press Service” przeanalizowała medialną obecność w tych mediach w okresie od 16 kwietnia do 12 maja wszystkich „jedynek”. Przy 13 okręgach i, średnio, przy ok. 10 listach zarejestrowanych w każdym okręgu, kandydatów umieszczonych na pierwszym miejscu tej czy innej listy w takim czy innym okręgu jest łącznie aż 129. Zająłem w tym rankingu 2 miejsce – gdy chodzi o media społecznościowe i 4 – gdy mowa o mediach tradycyjnych.

Tego typu wyróżnienie szczególnie cieszy, gdy kandyduje się z komitetu koalicyjnego – gdyż wtedy siłą rzeczy przedmiotem analizy jest pytanie o to, kto i ile wnosi do wspólnego wysiłku i wyniku w kampanii. Gdyby zsumować moje wskaźniki obecności w mediach tradycyjnych i społecznych to łącznie wskazań tych mam 3606. To absolutny rekord jeśli chodzi o wszystkich (z całego kraju), kandydatów z listy „Europa Plus Twój Ruch”.

No – ale nie ma co spoczywać na laurach. Do wyborów jeszcze 10 dni. Zatem – do pracy!

Zobacz ranking

Tekst linka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ