O autorze
Przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego. Historyk. Poseł do Parlamentu Europejskiego (2004-2009), Wiceprzewodniczący (2001-2003) i Sekretarz Generalny (2003-2004) Platformy Obywatelskiej, Poseł na Sejm RP (1991-1993 i 1997-2004), Prezydent m.st. Warszawy (1999-2001), od 1987 roku działacz a w latach 1990-1991 Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

1 maja świętem PO

Na lewicy bez zmian. Tradycyjne święto lewicy – 1 maja – nie dość, że nie będzie demonstracją jedności, to jeszcze podziały i wzajemną wrogość między SLD a Ruchem Palikota jedynie pogłębi.


Badania sondażowe z ostatnich dwóch miesięcy pokazują, że po raz pierwszy po lewej stronie pojawiła się realna szansa na wygranie wyborów z Platformą. Warunek jest jeden – musi powstać wspólna szeroka lista centrolewicy. Bo idące osobno – czy to Ruch Palikota czy SLD – na wygranie z PO szansy nie mają.

Niestety, 1 maja 2012 roku nasza lewica – jedna z Januszem Palikotem zebrana w Sali Kongresowej, druga z Leszkiem Millerem maszerująca w pochodzie – wspólnym głosem mówi tylko jedną rzecz: „Nie chcemy łączyć naszych sił. I nie chcemy wygrać następnych wyborów.”

Z tych powodów w dniu 1 maja nie ma czego świętować ani Ruch Palikota ani SLD. Polityczne powody by w tym dniu demonstrować radość ma jedynie Platforma Obywatelska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza