O autorze
Polski żeglarz, olimpijczyk z Pekinu 2008, kolarz zawodowej grupy kolarstwa górskiego JBG-2 Professional MTB Team. Na swoim sportowym koncie ma 10 medali mistrzostw świata i Europy w żeglarstwie.

Jestem Olimpijczykiem, a oto mój sportowy przepis na życie

Patryk Piasecki - 10 krotny medalista mistrzostw świata i Europy w żeglarstwie, olimpijczyk z Pekinu, były kolarz zawodowej grupy JBG-2.
Multisportowiec, a także twórca firmy Piasecki Concept, która zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia.
Patryk Piasecki - 10 krotny medalista mistrzostw świata i Europy w żeglarstwie, olimpijczyk z Pekinu, były kolarz zawodowej grupy JBG-2.
Multisportowiec, a także twórca firmy Piasecki Concept, która zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia.
Sport a biznes.Choć pierwsze skojarzenie wokół miłości do sportu i pracy w tym obszarze jest dobre, skupmy się na szczegółach - one są jeszcze lepsze. Tytułowe połączenie to przede wszystkim najpierw sport, a dopiero, po drugie biznes. Drugie miejsce jest ważne, ale dla nas sportowców zawsze liczą się najwyższe laury. To właśnie na ten najwyższy stopnień spójrzmy na początek.


Bazując na najczęściej słyszanym przeze mnie od dziennikarzy pytaniu "kiedy to się zaczęło?", wróćmy od czasów, których nie pamiętam... Mama zdobywa historyczne zwycięstwo i zostaje pierwszą Polką ze złotym medalem mistrzostw świata w windsurfingu. Tata jest Mistrzem Europy, a zarazem trenerem kadry olimpijskiej i opiekunem zawodników, którzy pod jego skrzydłami w przyszłości zdobywają 46 medali mistrzostw świata i Europy oraz ponad 150 medali mistrzostw Polski w żeglarstwie.


Również i ja zaczynam więc swoją przygodę z łódkami. Oficjalne historie mówią o wieku 3 lat, rodzinne - że znacznie wcześniej. Jest pasja do sportu wyssana z mlekiem matki i zadziorny sportowy charakter. Pojawiają się sukcesy na arenie międzynarodowej i zapowiedzi wielkiego talentu. Równolegle zaczyna się więc bardzo ciężka praca i zawodowy reżim. Niezbędne 50 minut porannej biegowej rozgrzewki (dla towarzyszy do dziś wspominanej nagonki o świcie), szkoła, codzienny trening ogólnorozwojowy na rowerze i 40 godzin tygodniowo na wodzie. W ten sposób w żeglarstwie udaje się wywalczyć 10 medali mistrzostw świata i Europy oraz miano olimpijczyka z Pekinu.


Aspiracje się zmieniają, apetyt nie maleje. Po zakończeniu kariery żeglarskiej przychodzi więc pora na wykorzystanie umiejętności i fascynacji rowerem, który od najmłodszych lat był codziennym elementem mojego treningu. Żyjąc na całego dołączam do zawodowej drużyny kolarstwa górskiego JBG-2 Professional MTB Team i przeprowadzam się na drugi koniec Polski, by móc codziennie zdobywać beskidzkie szczyty. Jeszcze lepiej poznaję organizm sportowca i różne drogi jego rozwoju. Po 5 latach zmagań na rowerze postanawiam połączyć moje pasje w nowej dyscyplinie - w triathlonie.
Siostra nie będąc oporną na wpływ genów i rodzinnej fascynacji również wpada w wir sportowej rywalizacji, w wyniku czego zbiera największą kolekcję medali mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorów w polskim żeglarstwie. Już jako dojrzały człowiek postanawiam wykorzystać wiedzę i nasze doświadczenie w życiu zawodowym. W tym miejscu sportowiec odnajduje się w biznesie. Jako, że serce nadal podpowiada, że jestem przede wszystkim sportowcem, w tych samych kategoriach myślę prowadząc biznes. Pod szyldem Piasecki Concept staram się pomagać w osiąganiu tego, co w sporcie najważniejsze - zdrowia, satysfakcji, radości, spełnienia, przełamywania własnych i zewnętrznych barier oraz tego co my "conceptowi" nazywamy sportowym przepisem na szczęście.
Ponownie skupiając się na szczegółach:
1. Eksperci w swoich dziedzinach bazujący na ogromnym doświadczeniu potwierdzonym zarówno własnymi medalami w profesjonalnym sporcie, jak i imponującymi osiągnięciami podopiecznych zawodników.
2. Szeroka perspektywa na łączenie pracy, rodziny i obowiązków z pasją do sportu oraz troską o sprawne ciało i duszę.
3. Dbałość o zdrowie i kompleksowość treningów kształtujących prawidłowe nawyki.
4. Uwzględnianie indywidualnych potrzeb i możliwości - najtrudniejsze przypadki przepracowaliśmy sami na sobie, więc "nic co ludzkie nie jest nam obce".
5. Pasja.
6. Empatia.
7.Zaangażowanie.
Te wszystkie elementy składają się na kompleksową opiekę osób aktywnych sportowo, a razem z nami z uśmiechem przepadających w sportowym trybie życia.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!