O autorze
Inwestor w branży mediów, reklamy. Wieloletni Prezes ZenithOptimedia Group, doprowadził firmę do wiodącej pozycji na rynku polskim, z obrotami przekraczającymi dwa miliardy złotych rocznie. Obecnie CEO Equinox Polska, największego, niezależnego domu mediowego w Polsce.
DodatkTekst linkaowo udziałowiec w kilku przedsięwzięciach w branży hotelarsko-usługowej, takich jak Kościelisko Sp. z o.o. (stacja narciarska w Zakopanem), Bania Sp. z o.o. (hotel oraz baseny geotermalne na Podhalu), Swingair Sp. z o.o. (prywatne chartery samolotowe), Winnice Wisły Sp. z o.o. (budowa największego kompleksu winnic w Polsce środkowej – Kazimierz n. Wisłą).
Przez lata związany z wieloma organizacjami branżowymi, Członek Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, stały członek komitetów EFFiE, Media Trendy. Członek dyplomacji zakonu Maltańskiego, dyplomata Zakonu Maltańskiego w Hawanie na Kubie, zaangażowany w organizację pomocy humanitarnej oraz medycznej. Laureat wielu nagród w branży mediowej, jak i ogólnie biznesowej. Laureat Tytułu Managera Roku, jak i Firmy Roku.
Urodzony 18.02.1973 w Warszawie, szkoła średnia w Moskwie i Warszawie. Tytuł Magistra Ekonomii na SGPiS (SGH). Prywatnie tata Kacpra, Juliana i Janka. Żona Aleksandra.

TV się zmienia

Kolejne obszary w Polsce przechodzą na nadawanie cyfrowe. Dużo się o tym nie mówi, ale to prawdziwa rewolucja na rynku oglądalności, a co za tym idzie zmieni się obraz rynku. Kto straci, kto zyska?


Już teraz największą stacją na rynku muzycznym jest Polo TV! Brawo! Ale jaja, raczej powinienem napisać. Grupa Weekend i "Ona tańczy dla mnie" czy też "Jesteś zajebista". Nie ma to jak wymyślne ramówki MTV, Viva, 4Fun układane przez lata... Trochę Disco Polo i zasięg - sukces gwarantowany. Oczywiście nie będę się o gustach wypowiadał, bo może jednak one w tej oglądalności też mają jakieś znaczenie?

Po przełączeniu na cyfrę w lubuskim pozycję jako tako zachowało TVN, Polsat lekko w dół, a moja ukochana TVP? Mocno w dół. Oczywiście będę nudny do bólu i nie pominę kolejnych newsów od Pana Prezesa TVP o gigantycznej stracie na koniec roku. Proponuję od razu przygotować strategie informacyjną na rok 2013: będzie tylko słabiej i słabiej... Udział będzie spadał a pomysłów na biznes najwyraźniej brak. Co za koszmar.

Wracając do rynku, cyfryzacja zmieni mocno udziały w rynku. Proszę pamiętać, że +/-1% w udziałach rynkowych to gigantyczna kasa. Puls TV podwajając udziały w rynku, może w końcu stać się stacją oferującą inną jakość ramówki. Kolejne stacje rosnące w udziałach to także zwiększenie konkurencyjności. Nie będę się nawet rozwodził na temat treści w internecie: tutaj każdy może układać ramówkę dowolnie do swoich potrzeb. Za jakiś (i to raczej bliższy niż dalszy) czas przeżyją nie Ci co są najsilniejsi lub najbardziej inteligentni, tylko Ci co najszybciej i najlepiej dopasują się do zmian. Good luck to all of us ;-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi