O autorze
Inwestor w branży mediów, reklamy. Wieloletni Prezes ZenithOptimedia Group, doprowadził firmę do wiodącej pozycji na rynku polskim, z obrotami przekraczającymi dwa miliardy złotych rocznie. Obecnie CEO Equinox Polska, największego, niezależnego domu mediowego w Polsce.
DodatkTekst linkaowo udziałowiec w kilku przedsięwzięciach w branży hotelarsko-usługowej, takich jak Kościelisko Sp. z o.o. (stacja narciarska w Zakopanem), Bania Sp. z o.o. (hotel oraz baseny geotermalne na Podhalu), Swingair Sp. z o.o. (prywatne chartery samolotowe), Winnice Wisły Sp. z o.o. (budowa największego kompleksu winnic w Polsce środkowej – Kazimierz n. Wisłą).
Przez lata związany z wieloma organizacjami branżowymi, Członek Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, stały członek komitetów EFFiE, Media Trendy. Członek dyplomacji zakonu Maltańskiego, dyplomata Zakonu Maltańskiego w Hawanie na Kubie, zaangażowany w organizację pomocy humanitarnej oraz medycznej. Laureat wielu nagród w branży mediowej, jak i ogólnie biznesowej. Laureat Tytułu Managera Roku, jak i Firmy Roku.
Urodzony 18.02.1973 w Warszawie, szkoła średnia w Moskwie i Warszawie. Tytuł Magistra Ekonomii na SGPiS (SGH). Prywatnie tata Kacpra, Juliana i Janka. Żona Aleksandra.

Ona tańczy dla mnie

czyli Disco Polo gra dla TV Trwam.


Po co był tworzony Multiplex i przejście z analogu na TV cyfrową? Chyba po to, żeby w końcu każdy Polak miał dostęp do "słabej" treści w TV. Bo jak inaczej nazwać to co się dzieje?

Śmieszy mnie cała ta debata, że wprowadzenie multiplexu zmienia układ na rynku oglądalności, że duże stacje tracą, a małe zyskują. To taka oczywista oczywistość. Jeśli ktoś kiedyś miał zasięg 50%, a teraz 100% to siłą rzeczy musi zyskać. A jeśli zyskuje to kosztem zwykle największych. Akurat na rynku TV udziały nie z gumki z majtek i raczej nie rosną w całym rynku mediów, a mogą spadać i spadają.

Rozumiem strategie biznesowe Pulsu, Pulsu 2, TV4, TV6. Rozumiem strategie wprowadzania Polo TV, czy Eska TV. Z niczego, albo z małego nagle staja się więksi na tyle, że pojawia się w tym czysty biznes, czyli kasa z reklamy. Rozumiem, że każdy się tu "pcha" bo ktoś "postawił" maszynkę do zrobienia pieniędzy. I szczerze sam jak bym mógł też bym tak robił ;-).

Nie rozumiem tylko jednego: jeśli to miała być zmiana na lepsze, skok cywilizacyjny, rozwój, nowoczesność, powiew demokracji w wersji technologicznej, to dlaczego "wszyscy" Polacy mają być atakowani taką (w większości) sieczką? Pojawią się glosy, że Polacy tak chcą, że chcą Disco Polo, że chcą Laskowika z lat 80-tych, że chcą powtórek Dziennika Telewizyjnego. Tylko jaką rolę ma pełnić Multiplex? Zmiana, czy "trwanie"?


TVP, Polsat, TVN mają pełne prawo i obowiązek być dla każdego. Z tym nikt nie polemizuje. Ale kto i dlaczego daje zgodę, żeby Polaków edukować, przyzwyczajać do kultury Disco Polo? Dlaczego wszyscy będą atakowani ultrasubiektywną stacją "katolicką"? Dlaczego wprowadzając kanały tematyczne TVP muszę oglądać starocie z PRL-u, kabarety wyciągane z zakurzonych półek, powtórki powtórek? Dlaczego "najnowsze" filmy i seriale na innych stacjach mają po 15-20 lat?

Jeśli nie mamy na tyle kasy na krajowym rynku, żeby multiplex wypełnić wartościową, nowoczesną treścią, to nie róbmy nic na siłę. Po co tworzyć nijakość. To że nie mamy naszego BBC, nie znaczy że go mieć nie możemy.

Na szczęście ja nie muszę, mam dostęp do innych treści :-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"