O autorze
Inwestor w branży mediów, reklamy. Wieloletni Prezes ZenithOptimedia Group, doprowadził firmę do wiodącej pozycji na rynku polskim, z obrotami przekraczającymi dwa miliardy złotych rocznie. Obecnie CEO Equinox Polska, największego, niezależnego domu mediowego w Polsce.
DodatkTekst linkaowo udziałowiec w kilku przedsięwzięciach w branży hotelarsko-usługowej, takich jak Kościelisko Sp. z o.o. (stacja narciarska w Zakopanem), Bania Sp. z o.o. (hotel oraz baseny geotermalne na Podhalu), Swingair Sp. z o.o. (prywatne chartery samolotowe), Winnice Wisły Sp. z o.o. (budowa największego kompleksu winnic w Polsce środkowej – Kazimierz n. Wisłą).
Przez lata związany z wieloma organizacjami branżowymi, Członek Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, stały członek komitetów EFFiE, Media Trendy. Członek dyplomacji zakonu Maltańskiego, dyplomata Zakonu Maltańskiego w Hawanie na Kubie, zaangażowany w organizację pomocy humanitarnej oraz medycznej. Laureat wielu nagród w branży mediowej, jak i ogólnie biznesowej. Laureat Tytułu Managera Roku, jak i Firmy Roku.
Urodzony 18.02.1973 w Warszawie, szkoła średnia w Moskwie i Warszawie. Tytuł Magistra Ekonomii na SGPiS (SGH). Prywatnie tata Kacpra, Juliana i Janka. Żona Aleksandra.

Wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI na Kubie

Czy stało się coś szczególnego podczas ostatniej wizyty Ojca Świetego na Kubie?


Wraz z kilkoma osobami z Polski byliśmy świadkami wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w Havanie. Wizyta specjalna, niecodzienna, odbywająca się po kilkunastu latach od wizyty "naszego" Jana Pawła II. Na mszy Św. pojawili się wszyscy najważniejsi przedstawiciele władz kubańskich, włącznie z Prezydentem Raulem Castro. Po mszy doszło do uściśnięcia dłoni pomiędzy Benedyktem XVI a Raulem Castro. W asyście swojego ochroniarza podszedł po schodach do ołtarza, do Ojca Świętego i przez chwilę rozmawiali. Msza odbywała się na Placu Rewolucji: po jednej stronie ołtarz, na przeciwko niego monumentalne konstrukcje / ryciny stalowe, podobizny Che oraz Fidela Castro. Msza przyjęta z wielkim aplauzem. Upał niemiłosierny.

Po mszy, w Nuncjaturze w Havanie doszło do historycznego, prywatnego spotkania Fidela Castro, jego synów z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Spotkanie pełne serdeczności. Elementy tego spotkania można znaleźć na youtube.

Dzień przed Mszą Św. odbyła się msza w Katedrze havańskiej, odprawiana przez Arcybiskupa Miami. Większość osób zgromadzonych to także Kubańczycy z Miami. Padło kilka mocnych słów, msza była pewnego rodzaju manifestem.

Jestem w Havanie co jakiś czas już od kilku lat. Nie pamiętam już dawno, aby na miejscu była taka mobilizacja jak podczas tej wizyty. Ciekawe czy to wydarzenie będzie miało jakieś znaczenie dla najbliższych i dalszych losów Kuby?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Kuba
Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO