O autorze
Inwestor w branży mediów, reklamy. Wieloletni Prezes ZenithOptimedia Group, doprowadził firmę do wiodącej pozycji na rynku polskim, z obrotami przekraczającymi dwa miliardy złotych rocznie. Obecnie CEO Equinox Polska, największego, niezależnego domu mediowego w Polsce.
DodatkTekst linkaowo udziałowiec w kilku przedsięwzięciach w branży hotelarsko-usługowej, takich jak Kościelisko Sp. z o.o. (stacja narciarska w Zakopanem), Bania Sp. z o.o. (hotel oraz baseny geotermalne na Podhalu), Swingair Sp. z o.o. (prywatne chartery samolotowe), Winnice Wisły Sp. z o.o. (budowa największego kompleksu winnic w Polsce środkowej – Kazimierz n. Wisłą).
Przez lata związany z wieloma organizacjami branżowymi, Członek Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, stały członek komitetów EFFiE, Media Trendy. Członek dyplomacji zakonu Maltańskiego, dyplomata Zakonu Maltańskiego w Hawanie na Kubie, zaangażowany w organizację pomocy humanitarnej oraz medycznej. Laureat wielu nagród w branży mediowej, jak i ogólnie biznesowej. Laureat Tytułu Managera Roku, jak i Firmy Roku.
Urodzony 18.02.1973 w Warszawie, szkoła średnia w Moskwie i Warszawie. Tytuł Magistra Ekonomii na SGPiS (SGH). Prywatnie tata Kacpra, Juliana i Janka. Żona Aleksandra.

TVP, ale nie tylko...

Kolejny raz pojawiły się komunikaty, że w TVP z abonamentem źle, nawet bardzo żle. Ciekawe jak długo można używać tego samego selling line, żeby się nie zdewaluowało? W reklamie jest znane pojęcie "wear out".


Ogólnie rozumiem sytuację Prezesa Brauna: spada przychód z abonamentu, TVP pozostawiona sama sobie, walczy na ciężkim rynku, gdzie główni konkurenci są niezależni w podejmowaniu biznesowych decyzji, itd. Tylko ile można na ten temat mówić? Widać ze Pańswo jest bezsilne aby ściągać w sumie legalny podatek, a z 2-giej strony Zadząd TVP nie podejmuje najważniejszych decyzji: ograniczenie zatrudnienia, maksymalizowanie przychodów reklamowych. Ale nie o tym chę pisać. Temat oklepany i w sumie decyzje nie w naszych rękach.

Zastanawiam się gdzie jest główny problem z przychodami nie tylko TVP ale i innych dużych stacji komercyjnych. Ceny netto reklam dla reklamodawców nie rosną już od jakiegoś czasu. Jako osoba, która akurat coś na ten temat wie, mam też świedomość że na razie niżej upaść nie mogą. Internet rośnie cały czas szybko i to akurat w pełni zrozumiałe, ale TV cały czas jest mega skutecznym medium. Koszty dotarcia bardzo niskie, oddziaływanie masowe, skuteczne, potwierdzone. Nie da się szybciej zbudować swiadomości produktu, marki niż w TV. Dlaczego w zwiazku z tym cały czas debata toczy się nt kosztów tzw spotu, kosztów dotarcia? To jest oczywiście ważne, ale marginesu w tym obszarze chyba już nie ma. Jestem przekonany, że problem jest gdzie indziej: miernota jakości komunikacji reklamowej. Słabe spoty, jakby "cepem mielone". Oczywiście są wyjątki, ale to tylko wyjątki. Gdzie odwaga, gdzie kreatywność, gdzie strategiczne myślenie? Reklamodawcy inwestują miliony na kampanie, żyjąc w przekonaniu, że "XIX-wieczny" spot dalej się sprzeda? Totalny absurd. I nie dziwią mnie kolejne badanie, że Polacy coraz bardziej zmęczeni reklamami. A z czego tu się cieszyć? Co ma się podobać? W mediach dzieje się wiele, nowe formaty, nowe kanały dotarcia, digitalizacja. A reklama? Cały czas "Nic śmiesznego". I może dlatego wiekszość koncentruje się na kolejnym obniżaniu cen reklam w TV, zamiast skoncentrować się na tworzeniu takich spotów reklamowych, które zachęcą, przyciągną uwagę a co najważniejsze będą skuteczne!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"