O autorze
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy śp. Magdy Prokopowicz. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, "Metamorfozy" czy "Pięknołyse" kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.

Autorami postów będą:
Marta Szklarczuk
Kamila Stępień
Jacek Maciejewski
Marta Ozimek-Kędzior
Monika Dąbrowska
Joanna Łojko

KORONA WARSZAWY zdobywana dla Fundacji Rak'n'Roll - Wygraj Życie!

Fot. M.Dąbrowska
Zdobycie w stylu alpejskim 6 najwyższych wzniesień znajdujących się na obszarze Warszawy oraz wsparcie osób chorujących na raka - ta misja przyświeca pięciu śmiałkom, którzy podjęli się tego na wskroś pionierskiego przedsięwzięcia i zdobywają Koronę Warszawy!16 lutego na Stadionie Narodowym zainaugurowano absolutnie wyjątkowy projekt „Korona Warszawy”. To pierwsza Zimowa Ekspedycja, której celem jest zdobycie 6 najwyższych wzniesień w Warszawie. Uczestnicy wyprawy, pięciu doświadczonych alpinistów: Szczepan Żurek, Paweł Cywiński, Jan Mencwel, Mateusz Luft i Jarosław Ziółkowski, miesiącami przygotowywali się do tej bezprecedensowej wyprawy. Dziś, na naszych oczach, tworzą oni historię Polskiego Alpinizmu Nizinnego.

Nie czekając długo, w ubiegłą środę 18 lutego 2015, w alpejskim stylu (wprost z bazy znajdującej się u podnóża góry) nasi śmiałkowie zdobyli pierwszy szczyt Korony - Kopiec Moczydłowski (132,5 m npm). Punktualnie o 6:00 czasu lokalnego uczestnicy wyprawy wspierani przez śmiałków z Fundacji Rak’n’Roll stanęli u podnóża Kopca. Chwilę później, pierwszy zespół wyruszył do góry, aby rozpoznać teren i rozstawić pierwszy obóz. Działania na Kopcu Moczydłowskim na żywo relacjonowały lokalne stacje radiowe i telewizyjne, za pośrednictwem których wielu z nas mogło stać się świadkami tego przełomowego wydarzenia.


Choć aura sprzyjała uczestnikom wyprawy, okazało się, że zdobycie Kopca jest zadaniem wymagającym zarówno doświadczenia, jak i doskonałej współpracy. Prace przy składaniu depozytów utrudniał silny wiatr, nie obyło się bez strat, prawdopodobnie źle ustawiony obóz drugi został zdmuchnięty z grani. Nie zatrzymało to jednak naszych zdobywców na drodze do celu. O 7:40 czasu lokalnego, do bazy dotarła radosna informacja: Jesteśmy na szczycie! Członkowie ekspedycji znakomicie wykorzystali okno pogodowe i zaatakowali szczyt w najbardziej dogodnym momencie.

Cała Polska cieszy się z tego sukcesu, choć do zdobycia pozostało jeszcze pięć trudnych szczytów! Najbliższy atak planowany jest na sobotę 21 lutego 2015. Spodziewamy się, że ok. godziny 12.00 śmiałkowie pojawią się u podnóża kolejnego szczytu. Tym razem celem będzie przejście grani i zdobycie wszystkich trzech wierzchołków Monte Kazury.

Każdy, kto chciałby dołączyć do Ekspedycji w roli tragarza, bądź zdobywać szczyt wspólnie z pięcioma śmiałkami, może to zrobić, wpłacając na konto Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie (z dopiskiem Korona Warszawy) odpowiednią sumę (tragarze 5$, atak szczytowy 20$). Opłat w walutach wymienialnych będzie można również dokonać na miejscu. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie.


Wszystkich, którzy popierają naszą Ekspedycję Korona Warszawy, ale nie mogą wziąć w niej udziału osobiście, zachęcamy do wpłacania dowolnych kwot na konto Fundacji z dopiskiem:
Korona Warszawy!

Wpłat należy dokonywać na podany niżej numer konta:
Fundacja Rak’n’Roll . Wygraj Życie!
ul.Bagatela 10/17
00-585 Warszawa
Nr Konta: 51 1140 2017 0000 4002 1307 7467

To dla nas wielki zaszczyt, że możemy brać udział w tej pionierskiej Ekspedycji. Nie stoimy jednak z boku, z całych sił uczestniczymy w pracach wyprawy, wspieramy naszych dzielnych alpinistów w osiągnięci celu. Mimo iż nie jest łatwo, nosimy namioty, liny, gotujemy posiłki. Pomagamy, ile sił! Rak’n’Roll!

Dziękujemy ludziom wielkiego serca którzy kochają góry i kochają pomagać!

Monika Dąbrowska
Eliza Czyżewska

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"