O autorze
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy śp. Magdy Prokopowicz. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, "Metamorfozy" czy "Pięknołyse" kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.

Autorami postów będą:
Marta Szklarczuk
Kamila Stępień
Jacek Maciejewski
Marta Ozimek-Kędzior
Monika Dąbrowska
Joanna Łojko

Czas na seks!

O seksie trudno się rozmawia. Szczególnie w miejscach publicznych. Trzeba nie lada śmiałości.


Swój początek KancerSutra miała w SKMce (Szybkie Koleje Miejskie). Wracaliśmy z Jackiem Maciejewskim z konferencji dotyczącej Cancer Planu. Gadaliśmy o rzeczach ważnych i ciekawych. O naszych projektach. Podjęłam wtedy temat bliskości w chorobie, mając odniesienie do swoich własnych odczuć oraz przemyśleń kobiet, z którymi na te tematy rozmawiałam.

Rozmowa była trudna.

Nie dość, że gadałam z facetem!, to jeszcze na temat tabu. I dodatkowo w miejscu publicznym! Ludzie, którzy siedzieli i stali nad nami z wyraźnym zainteresowaniem się przysłuchiwali.
Mając na sobie te wszystkie spojrzenia gadać było mi naprawdę trudno. Wygadać się do końca nie mogłam. Dogadać z facetem też właściwie raczej nie.

Ale faceci są zadaniowi – to nie tylko powielany schemat, ale i ich właściwość potwierdzona empirycznie. Więc ten mój kolega, Jacek, podszedł poważnie do tematu – po męsku i się za niego (temat) zabrał. Dosłownie i osobiście!

Tak zaczęły się prace nad projektem KancerSutra. A efekty? Rzecz jasna są... :)


Akt miłosny II

Kapsyda

P.S.: Zapraszamy do wspólnej zabawy na stronie kampanii KancerSutra.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...