O autorze
Starty w rajdach rozpoczął w roku 2001 od Enduro w klasie 2K quadów, by wkrótce rozpocząć rywalizację sportową także w Cross Country w klasie 2K. Od tego momentu wielokrotnie stawał na najwyższym podium Mistrzostw Polski w Enduro (2003, 2004, 2005, 2007, 2008) oraz w Motocrossie (2005), by w końcu sukcesy krajowe przekuć na osiągnięcia międzynarodowe.
W 2009 r. wywalczył III miejsce w Rajdzie Dakar, będąc pierwszym Polakiem w ponad 30-letniej historii tego najbardziej znanego rajdu na świecie, któremu udało się stanąć na podium. Sezon 2010 r. w światowej rywalizacji quadów całkowicie należał do quadowca, który zdominował klasyfikację Pucharu Świata Cross Country.

Czas wzruszeń w wyjątkowym towarzystwie

Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w rajdzie Baja Poland i, tak jak się spodziewałem, nie zapomnę tych trzech dni do końca życia. Nie tylko ze względu na wspaniałą rywalizację w wymagającym terenie, którą przyszło mi obserwować, czy dobre występy kolegów i koleżanek z Poland National Team, ale przede wszystkim ze względu na dwóch chłopców, którzy towarzyszyli mi w Szczecinie i Drawsku.Daniel Masłowski i Adrian Nowakowski to dwóch niepełnosprawnych, wiernych fanów i kibiców nie tylko Baja Poland, ale ogólnie rajdów terenowych. Ich wiedza w tym zakresie jest niesamowita. Myślę, że potrafiliby zaskoczyć niejednego z nas kierowców, którzy przecież na off-roadzie zjedli zęby.

Bardzo się cieszę, że mogłem z nimi spędzić więcej czasu i dowiedzieć się co im w duszy gra. To był czas wzruszeń i dla nich i dla mnie. Kiedy widziałem jakich wrażeń udało mi się im dostarczyć, wożąc ich po bezdrożach, opowiadając o rajdach, pokazując dakarowe quady, czy wręczając piasek z Atacamy, sam się wzruszałem. Trudno powiedzieć, kto z nas był większym szczęściarzem, ale chyba ja, bo w fantastyczny sposób przekazywali mi swoje emocje, które docierały do mnie ze zdwojoną siłą.

Rajd był dzięki temu wielkim przeżyciem dla całej naszej trójki. Wspólne doświadczenia wiele nam dały i mogę szczerze powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwy i zbudowany. Nie obyło się też jednak bez przygód, bo raz niemal utopiliśmy rhino, kiedy przejeżdżaliśmy przez rzekę. Wjechałem w koleinę, tak by pojazd przechylił się na moją stronę i żeby Adrian był utopiony tylko po kolana, a ja po pępek. Śmiechu i wrażeń było przy tym co nie miara.


A sportowo? Na pewno pozostał pewien niedosyt, bo wszyscy liczyliśmy na czwarte z rzędu zwycięstwo „Hołka”. Krzysiek był zdecydowanie najlepszy, ale miał pecha. Szkoda, bo uciekły też cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata, ale on jest twardym zawodnikiem i na pewno jeszcze powalczy w ostatniej rundzie w Portugalii. Fenomenalnie zaprezentowali się Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem, którzy lotem błyskawicy przestawili się z motocykli na wspólny samochód. Podejrzewam, że zdobywając drugie miejsce zaskoczyli samych siebie.

Adam Małysz wylądował tuż za "pudłem", a Piotrek Beaupre na szóstej pozycji. Sporo na odcinkach specjalnych nauczył się tu również 11. w klasyfikacji końcowej Martin Kaczmarski. Wielką radość sprawiło mi natomiast drugie miejsce w klasyfikacji CEZ samochodów T2 Klaudii Podkalickiej. Co prawda zabrakło w jej samochodzie chorej Joanny Madej, ale zawodniczka i tak poradziła sobie świetnie.

Wszystko wskazuje na to, że za cztery miesiące na Dakarze, będziemy liczącą się siłą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona