O autorze
Starty w rajdach rozpoczął w roku 2001 od Enduro w klasie 2K quadów, by wkrótce rozpocząć rywalizację sportową także w Cross Country w klasie 2K. Od tego momentu wielokrotnie stawał na najwyższym podium Mistrzostw Polski w Enduro (2003, 2004, 2005, 2007, 2008) oraz w Motocrossie (2005), by w końcu sukcesy krajowe przekuć na osiągnięcia międzynarodowe.
W 2009 r. wywalczył III miejsce w Rajdzie Dakar, będąc pierwszym Polakiem w ponad 30-letniej historii tego najbardziej znanego rajdu na świecie, któremu udało się stanąć na podium. Sezon 2010 r. w światowej rywalizacji quadów całkowicie należał do quadowca, który zdominował klasyfikację Pucharu Świata Cross Country.

Ładowanie akumulatorów na plaży

Najkrótszy z rajdów Pucharu Świata trwa sześć dni. Dlatego podsumowanie tegorocznego sezonu nie mogło znacząco odbiegać od normy. Trzy dni spędzone na Krakowskiej Plaży to zaledwie rajdowy półmetek, ale musiało wystarczyć, żeby naładować akumulatory pozytywną energią i zacząć przygotowania do największego wyzwania roku. Rajd Dakar 2014 rusza za 51 dni!Jakiś czas temu napisałem tutaj, że jeszcze nie czas na podsumowania. Teraz ten czas nadszedł, ale jak zawsze nie ma go zbyt wiele, bo w przyszłym tygodniu wysyłamy już sprzęt do Ameryki Południowej. Chwilę później spotykamy się na konferencji prasowej Poland National Team, a potem już Święta, Nowy Rok i... Dakar!

Dziękowałem Wam już podczas części oficjalnej World Cup Event i dziękuję jeszcze raz. Bez kibiców, przyjaciół i profesjonalnego zespołu, na który mogę liczyć w każdej sytuacji nie osiągnąłbym, a w zasadzie nie osiągnęlibyśmy tak wielkiego sukcesu. Ten medal, który trafił w moje ręce po Rajdzie Maroka i puchar, który odbiorę 1 grudnia w Monte Carlo należy też do Was. Zdobyliśmy go Razem.

To był zdecydowanie najlepszy sezon w mojej dotychczasowej karierze sportowej, ale wciąż mam do zdobycia kolejne szczyty. Najwięcej radości dało mi chyba zwycięstwo w Rajdzie Sardynii, po dwukrotnie zajmowałem w nim drugie miejsce, a tym razem nie tylko wygrałem, ale minąłem linię mety z 40-minutową przewagą nad najbliższym rywalem. Najciężej było w Brazylii ze względu na liczne problemy techniczne. Dos Sertoes zdecydowanie dał mi w kość.


Zamknięcie sezonu w Maroku, to już była sama przyjemność. Spokojna jazda, czas na testowanie sprzętu w bojowych warunkach, wspaniałe widoki i radość ze szczęśliwego zakończenia.

Teraz pozostał mi już tylko jeden dylemat. Decyzja, której cały czas nie podjąłem, choć czas coraz bardziej nagli. Czy do Ameryki Południowej wysłać Hondę, czy Yamahę? W przyszłym tygodniu odsłonię karty, bo teraz czas na podsumowanie wszystkich "za" i "przeciw". Wybór już kołacze mi się w głowie, ale potrzymam was jeszcze chwilę w niepewności...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!