O autorze
Ekonomista z zawodu, a mol książkowy z wyboru.

Alchemia miłości

wydawnictwo barbelo
Dlaczego czytamy wiersze? Bo jesteśmy ludźmi, czujemy, kochamy, cierpimy i tęsknimy. Bo tylko poezja jest w stanie oddać stan naszej duszy.


Poezja mistyczna nie jest dla polskiego czytelnika niczym nowym. Każdy kto czytał Blake`a czy choćby Mickiewicza i Słowackiego zetknął się z tym gatunkiem poezji. Dzięki temu lepiej przemawia do nas mistyczna poezja suficka. Sam sufizm jest mało znany w Polsce. Skrótowo można by przedstawić nurt jako filozofię religijną, w której nie sztywna teologia jest źródłem dotarcia do istoty Boga, ale miłość, bojaźń i mądrość. To może tłumaczyć świat jaki dostrzegamy w poezji sufickiej. Picie wina nie jest niczym zdrożnym. Z tawerny bowiem jest też droga do Boga. Miłość do Boga jest odbiciem miłości do ukochanej osoby. Jedna i druga powiązana jest w taki sposób, iż czytając trudno jest jednoznacznie powiedzieć za kim Sufi akurat tęskni- za Bogiem czy Ukochaną. I każdy czytający ten wiersz będzie miał własne odczucia.
Syćmy się więc poezją suficką. Przypomni nam ona o tych uniwersalnych wartościach, o których zapominamy w pogoni dnia codziennego. Oszałamiajmy się nią niczym kielichem miłości, zapominając nie o radościach ale o smutkach, których nie szczędzi nam codzienność
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki