O autorze
Przedsiębiorca, coach, mentor trochę niepasujący jednak do typowego obrazu biznesmena. Miłośnik sukcesu zarówno w sferze biznesu, jak i w sferze osobistej. Spełniony, szczęśliwy autor książki „Bogiem a prawdą”, która podpowiada, jak używać serca w biznesie i w życiu. Entuzjasta ciągłego rozwoju i zaufania do ludzi.

Zatrzymaj się

To jest najlepszy czas, by się zatrzymać lub chociaż zwolnić. Odłożyć laptop i wszystko, co służy do surfowania po sieci, porzucić na chwilę to, co jest nowoczesnym sposobem na ucieczkę przed sobą samym i stawiania sobie pytań – szczególnie tych najtrudniejszych. Zawsze można powiedzieć: „nie mam czasu”, ale taka odpowiedź jest daleka od prawdy, bo to nasz czas i mamy całe życie dla siebie, chociaż w wakacje spożytkujmy go na to, na czym najbardziej nam zależy.


Relacje z rodziną, te wszystkie sprawy wyniesione z pracy a może ja sam? Myśleć o tym co za nami na urlopie czy uciekać od natrętnych skojarzeń z pracą? Jak nauczyć się być tu i teraz cieszyć się słońcem i woda a nie myśleć – zawsze i wszędzie? Nie uciekać bo nie ma takiej potrzeby. Ucieczka sama w sobie jest absorbującym wysiłkiem. Największą odwagą jest żyć radośnie. Odwaga to podstawowa wartość bez niej wszystkie pozostałe tracą na znaczeniu. Trzeba mieć odwagę by przyjrzeć się sobie i odpowiedzieć na najważniejsze pytania; czy jestem szczęśliwy, czy jestem w swoim życiu spójny? Czy w tym co robię jest ten najważniejszy pierwiastek autentyczności i bycia w zgodzie z samym sobą, ze swoimi marzeniami?

Kluczowe pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi. Wakacje to dobry czas na to, by stać się bohaterem filmu, do którego my piszemy scenariusz - filmu, którym jest nasze życie. Tworzenie własnej historii wymaga wielkiej odwagi. Trzeba wziąć odpowiedzialność za wynik. Zachęcam ludzi, z którymi pracuję do tego, aby codziennie znaleźli dla siebie nawet 5 minut na tzw. "nicnierobienie" i bycie sam na sam ze swoimi myślami i emocjami. Czasami okazuje się, że to najtrudniejsze zadanie, jakie stawiam przed ludźmi, którzy skądinąd świetnie radzą sobie z każdym biznesowym zadaniem.

Dlaczego? Bo trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu, porzucić iluzje. Bez tego nie ma rozwoju. A to on jest podstawą szczęścia. To co w życiu jest najpiękniejsze to doświadczanie życia i poznanie jego smaków. Bez odwagi, pozwolenia sobie na wyrzucenie starych i zadanie nowych pytań i szczerych odpowiedzi nie zrobimy kroku do przodu. Nie opuścimy strefy znanej i najczęściej tylko z tego powodu - atrakcyjnej. A to jedyna droga do wakacyjnej przygody…
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem