O autorze
Zawodowo zajmuję się lobbingiem w instytucjach europejskich. Prywatnie fascynuje mnie tworzenie muzyki (soundcloud.com/artlantice) oraz Europa Wschodnia. Dzięki temu słyszę więcej...

My, Naród Polski

W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, NIGDY NIE BIERZEMY UDZIAŁU W WYBORACH.


My, Naród Polski udostępniający linki, niezłomnie komentujący bieżące wydarzenia, zwinny tancerz lśniących parkietów społecznościowych mediów, nigdy nie zaangażowaliśmy się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, poprzez działalność w organizacjach społecznych, pozarządowych lub politycznych, wkładając swój mrówczy wysiłek dla konsekwentnego budowania kraju jakiego chcemy.

My, Naród Polski - bierni czciciele nieistniejących w rzeczywistości podziałów na: my i oni, odwracamy się plecami do siebie, zawijamy w kokony nieprzyjaznych spojrzeń i pozwalamy się wciągnąć w entropię by potem dać się ukołysać w apatii, w której nie możemy dostrzec , iż to my jesteśmy gospodarzami w naszej Ojczyźnie.

My, Naród Polski z zazdrością spoglądający na zachodnie społeczeństwa rozpieszczane przez dobrobyt, nie dopuszczamy myśli, iż to właśnie przez wewnętrzne waśnie musieliśmy walczyć o przetrwanie, zamiast rozwijać się tak jak nasi sąsiedzi. Hołdujemy, i słusznie!, tym, którzy przelewali krew za naszą niepodległość, zapominając, iż nie byli oni ofiarami tylko najeźdźców ale i bezmyślności własnych polityków.


My, Naród Polski nauczony solidarności w obliczu katastrofy, nie umiemy się cieszyć sobą nawzajem kiedy jej widmo nas nie okrywa, pragnąc bliskości tych, którzy ją wieszczą, przecieramy oczy gdy treść nie zgadza się z okładką.

My Naród Polski dumny, niezłomny nie pozwalamy, nie godzimy się! Nic o nas bez nas!

Nie pójdziemy zatem do wyborów dopóki to się nie zmieni!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"