O autorze
W życiu zajmuję się często skrajnie zróżnicowanymi działaniami, bo to dla mnie jedyne antidotum na nudę. Począwszy od tego, że po ukończeniu szkoły muzycznej w klasie klarnetu i zwiedzaniu świata na tournée koncertowych jako baryton w Collegium Cantorum, dostałem się na Oxford, gdzie zrobiłem dyplom z informatyki. Potem, już z solidnymi podstawami akademickimi i doświadczeniami praktyka zacząłem prowadzić twarde, technologiczne szkolenia jako trener w największym ośrodku edukacyjnym Microsoft w Polsce i drugim w Europie środkowo wschodniej. W międzyczasie bardzo aktywnie przypatrywałem się rozwojowi mediów społecznościowych, co pozwoliło mi przez kilka lat być najpopularniejszym Polakiem na Twitterze. Zostałem honorowym obywatelem miasta New Britain w CT, USA. Wystartowałem własną firmę, pod którą zacząłem pomagać swoim klientom w doskonaleniu umiejętności prowadzenia szkoleń, rozwoju osobistego i tzw. leadership development. Szkolenia coraz bardziej indywidualne i dopasowywane pod konkretnych klientów przerodziły się w coaching i ta praktyka trwa już z powodzeniem od 8 lat.

A kiedy potrzebuję restartu, nic nie może konkurować z kilkudniowym wypadem, w którym towarzyszy mi wyłącznie mój motocykl.

Islamiści nas zjedzą (kliknij)

Pokonywanie różnic kulturowych. (c) NATO
Pokonywanie różnic kulturowych. (c) NATO http://www.nato.int/docu/review/2005/issue4/polish/art2.html
Nie jestem copywriterem. Piszę tak, jak mówię albo przelewam na e-papier to, co właśnie leży mi na wątrobie. Teraz leżą mi dziennikarze, dla których statystyki wyświetleń są ważniejsze od uspokajania społecznych niepokojów i budowania pozytywnych, międzykulturowych relacji.


Wczoraj udostępniłem na facebooku link do tekstu Tomasza Terlikowskiego nawołującego do powrotu do krucjat, jako metody walki z osobami wyznającymi Islam.

W moim odczuciu jest to już sprawa - mimo, że jeszcze dość skutecznie zawoalowana – prokuratorska. Sięgnąłem po aktualny Kodeks Karny. W nim jak na dłoni mamy artykuły 119, 196 i 257 (wytłuszczenia moje):

Art. 119 § 1
Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


- oraz -

Art. 257
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(ujednolicony tekst KK na stronach Sejmu)

Niemniej, red. Terlikowski na tyle umiejętnie skonstruował zdania swojego tekstu, że jest w stanie obronić tezę, wedle której nie namawia do przemocy, a jedynie do umocnienia się w swojej wierze.

To jest kompetencja dziennikarska. Brawo. (poważnie)

Z drugiej jednak strony, wśród niektórych moich znajomych (o których również pisałem ostatnio, pod zdjęciem pięknego jelenia) pojawiają się linki tego rodzaju:Nie znam tego serwisu, ani rzetelności publikujących tam dziennikarzy. Patrzę jednak na przekrój tej branży, która bardziej od merytorycznie poprawnych i zweryfikowanych treści ceni sobie statystyki klikalności. Dlatego czytając tak zatytułowany tekst, budzi się we mnie pytanie: czy rzeczywiście jest tak, że dyrektor wydał ZAKAZ(1) noszenia krótkich spódniczek i dekoltów ZE WZGLĘDU(2) na uchodźców?


Przecież korespondencja dyrektora z rodzicami uczniów jest rzeczą co najmniej oczekiwaną jeśli szkoła przyjmuje w swoje progi uchodźców z innego kraju. Co więcej, kiedy kilkanaście lat temu chodziłem do liceum, kierowanie do rodziców próśb o to, by dziewczęta nie ubierały się wyzywająco było na porządku dziennym, a wielu rodziców traktowało je już jak stopkę maila.

Dlatego nie wiem czy "islamiści nas zjedzą". Ale z pewnością zjedzą nas nerwy, jak dziennikarze będą szafować niesprawdzonymi informacjami i koloryzować je w imię liczby wyświetleń swoich serwisów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

EXPOSE MORAWIECKIEGO

TYLKO W NATEMAT 0 0Natychmiastowa weryfikacja expose Morawieckiego. O tym premier nigdy wam nie powie
INN:Poland 0 0Co tak naprawdę obiecał Morawiecki? Rząd dzielnie zajmie się problemami, które sam stworzył
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0"Zandberg orze premiera". Lider Lewicy obnażył przemówienie Morawieckiego
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
0 0Pomaska sprowadza premiera na ziemię. Oto manipulacje z expose
0 0Przy tych posunięciach twardy elektorat... wymięka. Tak PiS wkurzyło swoich wyborców
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Marcin Gortat otwiera biznes w Polsce. Wiemy, czym będzie się zajmować