O autorze
Jestem dziennikarzem - obserwuję, analizuję, piszę. Zaczynałam od „siedzenia” w Sejmie i rozmów z politykami, potem trafiłam do prasy biznesowej i tak zostało (w 2006 r. w ogólnopolskim konkursie o nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla środowiska dziennikarskiego zwyciężyłam w kategorii Debiut Roku). Przez ostatnie 8 lat byłam redaktorem naczelnym publikacji adresowanych do inwestorów wydawanych przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka.
Obecnie jestem wydawcą książek z zakresu finansów, ekonomii, zarządzania i marketingu w Wydawnictwie Naukowym PWN.
Wiem, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze, ale wiem też, że codziennie są potrzebne by kupić gazetę i bilet, by napić się kawy, by zapłacić za przedszkole i dać dziecku na kredki. Dlatego warto wiedzieć, co robić by je mieć i czego nie robić by ich nie tracić. Nie jestem doradcą finansowym, więc nikogo do niczego nie namawiam. Wręcz przeciwnie, często ostrzegam, bo szczególnie w świecie finansów jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Piszę jednak nie tylko o pieniądzach, czasem piszę wiersze… ale to już zupełnie inny temat. Temat na inny blog.

Zapraszają nasze dzieci do śmiertelnej zabawy

„Poznajcie cmentarne historie. To baletnica co pająki wciągała i cała spleśniała. O! 12 bohaterów z nagrobkami. Wejdź na www, wpisz tajny kod i aktywuj dom pogrzebowy. Twórz i pochowaj swoje własne postacie w mrocznej dolinie. Śmiertelnie dobra zabawa!”. Faktycznie zabawa mrożąca krew w żyłach. Moich żyłach, czyli żyłach matki, która dziś rano obejrzała w telewizji tę reklamę adresowaną do dzieci.


W reklamie dwóch rozbawionych chłopców dopasowuje kościste nogi i brodę „swojemu” umarlakowi, wybiera nagrobek… A w tle mroczny głos zachęca dzieci przed telewizorami do wspólnej, śmiertelnej (i świetnej!) zabawy.

Nie uważam, że śmierć powinna być tematem tabu. Gdy mój syn miał 3 lata byliśmy na cmentarzu i starałam się wytłumaczyć mu (adekwatnie do jego wieku) co to za miejsce, że są tam nasi bliscy, z którymi on nie miał okazji się pobawić. Moim zdaniem z dziećmi można, a nawet trzeba rozmawiać o śmierci. Ale należy przy tym uczyć ich szacunku do zmarłych i zwyczajnej wrażliwości .


Ciekawa jestem czego uczy ta zabawka. Kiedyś wydawało mi się, że firma EPEE produkuje raczej edukacyjne zabawki, rozwijające wyobraźnię i kreatywność. Teraz mam potwierdzenie na to, że tylko wydawało mi się.

Wiem, wiem… Dla kasy firmy robią wszystko. Pewnie jest to odpowiedź na okropne lalki Monster High, które kosztują jakieś kosmiczne pieniądze i którymi bawi się dziś większość uroczych dziewczynek w wieku 5-7 lat. Ktoś stwierdził, że skoro wśród dziewczynek panuje moda na lalki-trupy, to trzeba to wykorzystać i zrobić jakieś trupy dla chłopców. Pytanie tylko, dlaczego my konsumenci i rodzice na taką modę się zgadzamy? Bo przecież skoro opłaca się to produkować, to ktoś to kupuje swoim dzieciom...


Nie uważam, że dzieci powinny bawić się wyłącznie drewnianymi klockami. W dzisiejszych czasach jest wiele świetnych, nowoczesnych zabawek, jakich kiedyś nie było i nie mam na myśli wyłącznie tych edukacyjnych. Nawet niektóre gry komputerowe, moim zdaniem, są godne polecenia.


Granice dobrego smaku w wielu reklamach dla dorosłych dawno zostały przekroczone. Ale nie zgadzajmy się na to, by reklamy dla dzieci również nie miały granic!

Opis zabawki na stronie internetowej EPEE wygląda tak:
"Kolekcja Deadstone Valley – Mroczna Dolina to 12 figurek nieboszczyków w trumnach!
Każdy nieboszczyk posiada swój unikalny kod dostępu na stronę internetową, na której można tworzyć swoich wirtualnych nieboszczyków, pochować ich na cmentarzu, jak również głosować na najlepszego nieboszczyka. Zestaw zawiera:
- specjalną otwieraną trumnę, z nagrobkiem z opisem osoby zmarłej
- figurkę nieboszczyka z wyjmowaną głową
- miejsce pochówku imitujące trawę."

Opisy nieboszczyków brzmią:
„Tu leży Ziuta, nauczycielka chemii. Puściła cichacza. W klasie tak cuchło, że wszystko wybuchło.”
"Tu leży Roman - Gwiazda Paki teraz zgnił i jedzą go robaki"
"Stary Joe Kowboj Złowrogi zmarł w męczarniach bo dostał między nogi"
"Srogi Joachim sędzia za zbyt długie orędzia zamknęli mu gębę przebrzydłą i potraktowali jak bydło."

Zabawka dla dzieci od 4 lat.

Pozostawiam to bez komentarza.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie