O autorze
Warszawski Muranów to unikat na skalę światową. Architektoniczna utopia na gruzach dawnego getta, ciągle niepewna własnej tożsamości. Nowa Huta i Karl-Marx-Allee w jednym. Centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, której materialnych śladów prawie już nie widać, ale która wciąż tutaj jest - pod nowymi budynkami, chodnikami i ziemią. Dla NaTemat nadają stąd: Beata Chomątowska - dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i Paweł Brylski – dobry duch Stacji; kiedy powstawała, pracował dla Muzeum Historii Żydów Polskich, dziś interpretator, przedstawiciel literatury half-fiction i zwolennik dobrego życia, oraz Karolina Przewrocka, absolwentka uniwersytetów w Krakowie, Berlinie i Tel Avivie, uzależniona od nauki języków obcych oraz od polskiej i żydowskiej literatury; życiowego balansu szuka w miejscach pęknięć - tym razem odnalazła go na Muranowie.

Miłośnicy pluszowych misiów, łączcie się!

materiały prasowe
To prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli pluszowych misiów - niezależnie od wieku, choć oczywiście największa dla najmłodszych. W niedzielę (9 grudnia) o godz. 11 w Stacji Muranów startuje Międzypokoleniowy Kongres Misiowy!


Kongres to sprawka jednego misia, zwanego misiem Kazimierzem, który uciekł z wielkiego sklepu, by odkryć swą osobowość, przyjaźń i moc marzeń.
Bajkę o misiu, napisaną przez Paulinę Wilk, dziennikarkę i współwłaścicielkę Wilk&Król Oficyny Wydawniczej, przeczyta uczestnikom Kongresu aktor Mariusz Odwarzny. Autorka porozmawia z dziećmi o misiowych sprawach. Zapraszamy najmłodszych, by zabrali ze sobą ukochane misie i opowiedzieli o nich.Rodziców i dziadków zachęcamy do przyniesienia wspomnień o misiach z dzieciństwa, a także zdjęć z pluszakami, pocztówek i wszystkich pamiątek związanych z najważniejszymi zabawkami z przeszłości. Stworzymy międzypokoleniową mapę misiów, a dorośli będą mogli poczuć się jak dzieci. Rodzinne opowieści i pluszowe historie sprzed lat – o misiach ulubionych, zagubionych, obszarpanych, pękatych i wychudzonych, danych w prezencie, trzymanych wstydliwie w szafie, zabieranych w podróż na koniec świata, często tulonych, zapomnianych, odzyskanych czy przekazanych kolejnym właścicielom uwiecznimy na maszynie do pisania i włączymy do Wielkiego Archiwum Misiostwa.W ruch pójdą też maszyny do szycia. Najmłodsi uczestnicy Międzypokoleniowego Kongresu Misiowego zaprojektują i uszyją z pomocą ekspertów krawieckich misie własnego pomysłu. Bohater „Przygód misia Kazimierza”, choć uszyty w fabryce według szablonu, okazuje się niezwykłym misiem, tylko pozornie podobnym do innych. Zaprosimy dzieci do stworzenia misiów nietypowych, niedoskonałych i dalekich od najpowszechniejszych wzorców. Materiałowi i pomalowani towarzysze powędrują z nimi do domu, dając początek nowym rodzinnym historiom.
Na dzieci czekają również ordery i drobne upominki od misia Kazimierza.
Zapraszamy wspólnie z Wilk&Król Oficyną Wydawniczą oraz Fundacją Osiem Życzeń!


Międzypokoleniowy Kongres Misiowy
Niedziela, 9 grudnia, godz. 11.00
Stacja Muranów, ul. Andersa 13, skwer Tekli Bądarzewskiej (parking od ul. Zamenhofa)
Wstęp wolny. Zapisy na spotkanie: napisz@miskazimierz.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO