O autorze
Profesor nauk biologicznych (specjalizacja entomologia), wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, polityk Platformy Obywatelskiej. Był posłem na Sejm X, I, III kadencji, wicemarszałkiem VI kadencji i senatorem VI kadencji. Aktualnie - poseł VII kadencji.
Oficjalna strona internetowa
Oficjalna strona na facebooku

Awantura w Warszawie


1. września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Warszawie. Moim zdaniem całkowicie zbędna. Przecież było jasne, że zamieni się ona w festiwal chamstwa , prostactwa, nieuctwa i hipokryzji. Na sesję przyszli dobrze zorganizowani „rycerze” z politycznego i nie tylko marginesu, plus kilku macherów z PiS-u dyrygujących jakąś częścią tej klaki. Przeciwko dość osamotnionej Pani Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i dzielnej Przewodniczącej Rady Pani Ewie Malinowska-Grupińskiej oraz kilku osobom wystąpił wrzeszczący i obrażający Panią Prezydent bezmyślnie wykrzykujący demagogiczne hasła podekscytowany tym, że jest w telewizji tłumek. Główne hasło „dymisja” oznaczało przekazanie władzy w Warszawie PiS-owi, który reprezentowany przez charyzmatycznego intelektualistę p. Sasina, który wszystkie wybory w Warszawie przegrywa i tylko tego rodzaju chuligańska rozróba może wynieść partię Kaczyńskiego do władzy w Warszawie. Ale generalnie PiS milczy, bo w kwestii reprywatyzacji zawsze był przeciw. W konkretnych sprawach reprywatyzacji domów i działek działania Lecha Kaczyńskiego niczym nie różniły się od działań jego poprzedników i następców, więc PiS nie bardzo ma argumenty, ale to nie przeszkadza w szczuciu i nagonce – specjalnościach tej partii.

Kaczyński sformułował kilka lat temu nawet podobną do bolszewickiej doktrynę, że jest przeciw reprywatyzacji, bo nie mogą biedni płacić bogatym. Przeciwko reprywatyzacji z różnych powodów były wszystkie w zasadzie partie (najmniej PO, ale i tam była spora grupa związana z Rydzykiem, która poparła veto prez. Kwaśniewskiego w tej sprawie), a potem tylko Pani Prezydent Waltz walczyła o reprywatyzację w Warszawie.

W sumie mieliśmy spektakl chamstwa, nie wiem dlaczego prawie nikt nie przyszedł bronić Pani Prezydent, co trochę przypominało atmosferę po debacie przedwyborczej. Pani Prezydent nie powinna przejmować się awanturnikami, robić swoje i nie oddawać Warszawy, bo widzieliśmy łapska, które się po Warszawę wyciągają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"