O autorze
O Super Super:
Interdyscyplinarne studio projektowe założone w 2007 roku Przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego. W projektowaniu zależy nam na przekraczaniu granic dlatego zajmujemy się grafiką, przestrzenią i wszystkim pomiędzy. W 2010 na terenie warszawskiego Soho Factory razem z pracowniami architektonicznymi WWAA i Projekt Praga stworzyliśmy wspólną przestrzeń do pracy Komin73. Razem ze znajomymi z Komina w 2012 utworzyliśmy Bridge, w którym realizujemy tematy z zakresu augmented reality i masowej personalizacji.
www.supersuper.pl

Salone Internationale del Mobile 2013

Salone Internationale del Mobile 2012,hale targowe, Rho
Salone Internationale del Mobile 2012,hale targowe, Rho Materiały prasowe iSaloni
Już za dwa miesiące rusza 52 edycja Salone Internazionale del Mobile. Najważniejsza impreza w świecie dizajnu odbędzie się w Mediolanie między 9-14 kwietnia


Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie odbywający się co dwa lata Salon oświetleniowy Euroluce, przegląd mebli biurowych Saloneufficio oraz coroczne Salone Satelite czyli kuratorska selekcja młodych projektantów.

Salone Internazionale del Mobile 2013 przebiegać będzie pod hasłem “interiors of tommorow” i koncentrować na nowych trendach w sposobach użytkowania wnętrz mieszkalnych i biurowych. Organizator Salone zaprosił do współpracy laureata nagrody Pritzkera Jeana Nouvel. W halach Salone Ufficio słynny architekt będzie odpowiedzialny za aranżację biurowej przestrzeni przyszłości.


Rok w rok, w drugim tygodniu kwietnia do stolicy Lombardii zjeżdża około 350 000 gości z całego świata. Są to głownie przedstawiciele przemysłu meblowego, którzy podczas targów załatwiają interesy. Jednak do Mediolanu ściągają również projektanci, studenci i dziennikarze zajmujący się dizajnem i to dzięki nim w czasie trwania targów w Mediolanie jest tak niesamowita atmosfera. Wiele wystaw i imprez wyszło z oddalonych od centrum hal targowych do miasta.

Od dwóch lat działa Ventura Lambratte, nowa strefa, do której odpłynęła z Tortony większość niezależnych wystaw. To tutaj pokazują się marki, które chcą się pozycjonować jako anty mainstreamowe. Co zabawne w tej grupie znajduje się na przykład masowa Ikea (przeniosła się z Tortony). W jednej z poprzemysłowych hal prezentowana była wystawa polskiego dizajnu z serii Unpolished (kuratorzy Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny), w tym samym miejscu swoje prace pokazują tez studenci RCA czy Jamie Hayon.

Tegoroczna edycja, choć nikt o tym głośno nie mówi, przebiegać będzie pod znakiem kryzysu, który zawsze widocznie uderza w przemysł dóbr luksusowych z meblarskim na czele. Równocześnie jest to szansa dla młodych marek i niezależnych projektantów na przebicie się do mainstreamu. Będzie na pewno bardzo ciekawie. Więcej szczegółów na temat programu i o tym co warto zobaczyć na tegorocznym Milan Design Week już wkrótce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun