O autorze
Posłanka Parlamentu Europejskiego, w latach 2015-2019 Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka

SPUREK: PŁUCA ŚWIATA PŁONĄ! PŁONIE AMAZONIA!

dr Sylwia Spurek, Posłanka PE
dr Sylwia Spurek, Posłanka PE foto: Piotr Sokołowski
Dlaczego nikt z polityków i polityczek nie bije na alarm? Czy jesteśmy aż tak znieczuleni na krzywdę, którą sami sobie wyrządzamy?


Co z nami jest nie tak, że bagatelizujemy pożar w Syberii, wyschnięte jezioro Aralskie, roztopienie lodowca na Islandii?

Zmiany klimatu wywoływane naszymi rękami odczuwamy również w Polsce, np. w Wielkopolsce! Masowo wysychają kolejne jeziora, a poziom Warty jest rekordowo niski!

Jeśli szybko się nie przebudzimy; jeśli szybko nie weźmiemy się do pracy; jeśli natychmiast nie podejmiemy podstawowych działań UDUSIMY SIĘ!

Potrzebujemy zdecydowanych działań. Wręcz rewolucji w codziennym życiu!

Plastik. Produkty odzwierzęce. Węgiel. To rzeczy i sprawy, które muszą zostać maksymalnie zmarginalizowane, radykalnie ograniczone, a w przyszłości wyeliminowane z naszego życia!

Eksploatujemy Amazonię, wycinamy i w całkowicie niekontrolowany sposób wypalamy puszczę, tylko po to, żeby zwiększać przestrzeń na pastwiska dla krów lub pod uprawę soi, ale nie do konsumpcji przez ludzie, ale na paszę dla zwierząt hodowanych na mięso i mleko…

Co możesz zrobić? Nawet dzisiaj, już od kolejnego posiłku możesz przejść na weganizm i zmniejszyć Twój negatywny wpływ na planetę. To Twój wybór. To Ty decydujesz, czy stoisz po stronie planety, środowiska, zwierząt, czy po stronie państw, branży, korporacji, które cynicznie w imię naszych zachcianek i tzw. tradycji niszczą naszą planetę!

#PrayForAmazonia nie wystarczy
#GoVeganForAmazonia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii