O autorze
Tadeusz Bartoś. Filozof, publicysta, wykładowca uniwersytecki. Ukończył Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Dominikanów w Krakowie. Obronił pracę doktorską na wydziale filozofii i socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymał stopień doktora habilitowanego w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Jest dyrektorem programowym Warszawskiego Studium Filozofii i Teologii. Publikuje w głównych polskich gazetach. Jest autorem wielu publikacji filozoficznych i teologicznych, w tym między innymi: Jan Paweł II. Analiza krytyczna. W poszukiwaniu mistrzów życia. Koniec prawdy absolutnej, i innych. Obecne jest profesorem w Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

Katolicki lobbing

"Liczyliśmy na niektórych posłów. Zawiedliśmy się" - mówi rzecznik episkopatu polski.


Rzecznik episkopatu jakby nie wierzy w to co się stało.

Wygląda na to, że lobbing polityczny ze strony KK przestaje być czymś zakulisowym, ale wprost jest deklarowany.

Wywiera się presję moralną na posłów, by wyłamali się z ustaleń własnej partii, lecz oni okazują się lojalni wobec własnej partii, co budzi rozczarowanie Rzecznika. Dosyć dwuznaczna etycznie zabawa, próba rozbijania spoistości PO przez duchownych katolickich. Wszystko do tego w imię szczytnego ideału nieutrudniania chętnym przemocy wobec kobiet.

Dosyć to demoniczna mieszanka.

Pytanie, dlaczego tak postępują biskupi. Odpowiedź. Po pierwsze tak uważają. Po drugie, uważają tak także dlatego, że takie mają wytyczne z Watykanu. To jest od wielu lat stały element watykańskiej polityki, od czasów świętego JPII: wpływanie na lokalne parlamenty w Europie, i wszędzie na świecie, nacisk bezpośredni. Polityczny lobbing. Rezultat jest taki, że KK traci pozycję religijnego autorytetu, a zyskuje status grupy interesu na rzecz własnych spraw. Oznacza to zerwanie z wizerunkiem instytucji dbającej o dobro wspólne, zdolnej do szerszej perspektywy.

***

Duch Czasu mówi do Kościołów: walcz o swoje, jak nie wyszarpiesz, po dobroci nikt ci nie da. A Kościoły do Ducha: tak Duchu, szarpiemy ile możemy, gdzie tylko możemy, ale pomóż Duchu Doczesności, bo opór straszny.

Sprzedają za kiepską walutę doczesnej chwały Kościoły diabłu duszę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".