O autorze
Bloger (dożywotnio), przedsiębiorca, autor książek. Przez 6 lat autor Apple Blog, teraz właściciel i współwłaściciel kilku firm działających w internecie, kategoriach mobilnych oraz „internet of things”. W przeszłości także host audycji radiowych, programów i podcastów video, niemal wszystkich skupionych wokół internetu lub Apple. Obecnie najaktywniej zaangażowany w PressPad, swoją nową książkę „Apple OS X Poradniki dla początkujących” oraz społeczność skupioną wokół druku 3D Materialination.

Jak wymyśliłem hashtag dla krakowskiej społeczności startupowej i dlaczego nie ma to kompletnie znaczenia

W zeszłym tygodniu Tyler Crowley był w Krakowie i stojąc przed 300 osobową widownią na jednym z meetupów pytał: macie swój tag, macie swoją flagę? Nie mieliśmy więc po szybkich eliminacjach z 12 tagów Kraków wybrał jedną (moją) propozycję: #omgkrk.
Hashtag dla takiej społeczności jak nasza jest tym samym czym flaga dla państw. Powiewamy nim dumnie i stoimy za nim wszyscy razem. Dokładnie dlatego nie ma znaczenia kto go wymyślił – ja, ty czy ktoś jeszcze inny. Brzmię pewnie jak skończony socjalista, ale ten tag należy do wszystkich i tak jak społeczność nie powinna mieć „kluczników” i odźwiernych, tak samo każdy chętny może powiewać teraz naszą flagą.

Od kiedy #omgkrk w zeszły czwartek pierwszy raz pojawiło się na Twitterze chodzę super dumny z Krakowa. Może to tylko ja tak czuję, ale mam wrażenie że to jedno głupie słowo nas bardziej zjednoczyło niż tysiące słów, które mówiliśmy wcześniej. Nagle wszyscy wiedzą co się dzieje, kto co robi, gdzie można się z kim spotkać. I na dokładkę to bezcenne wrażenie, kiedy osoby z zewnątrz pierwszy raz widzą #omgkrk – najpierw uniesiona brew, a chwilę później już wielki uśmiech na twarzy. #omgkrk jest jak krakowska społeczność startupowa: zaskakuje, z dystansem do siebie i patrzy wyłącznie w przód.

Jeśli chcecie zobaczyć co ciekawego dzieje się w Krakowie, albo planujecie (powinniście) odwiedzić nasze miasto, dajcie po prostu znać na #omgkrk i chwilę później powinniście być już ustawieni. Do zobaczenia!

Mamy fanpage dla fanów i grupę do dyskusji. A na Twitterze @omgkrk retweetuje wszystko co pojawia się na #omgkrk więc można łatwo śledzić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO