O autorze
digital ninja. social media influencer, specjalista ambient marketing, dizajner, malarz, rysownik, ilustrator, blogger, czasem deejay ... lubi komiksy, street-art, murale ...

nickname: tsy


http://www.tsyart.wordpress.com/

Wrocław – miasto wspierające różnorodność kulturową?

autor tsy, projekt murala jaki zostanie zrealizowany we Wrocławiu, nielegalnie.
autor tsy, projekt murala jaki zostanie zrealizowany we Wrocławiu, nielegalnie. handmade
Wyobraź sobie taką sytuację. Idziesz rano do pracy, dzieci odstawiasz do przedszkola. Gdy wracasz zmęczony z dziećmi po całym dniu do domu, do twego bezpiecznego miejsca. Domu już nie ma. Nic nie ma. Pan w mundurze mówi ci, że „miasto uporządkowało teren”. Biuro prasowe Urzędu Miasta ogłasza, że „uprzątnęliśmy fragmenty prowizorycznych zabudowań i inne śmieci.” (taka sytuacja miała miejsce 23.07.2015)


Śmieci? To były domy. Tam mieszkali ludzie. Umeblowane pomieszczenia. Tam też były ich rzeczy osobiste. Zabawki dzieci. Kluczyki od samochodu, akty urodzenia dzieci, agregat prądotwórczy, leki i sprzęty gospodarstwa domowego. Nikt nie uprzedził ich, że przyjadą buldożery i wszystko, całe ich życie wyrzucą na śmietnik tzn. „zabezpieczą”.

Beduini, Romowie, współcześni nomadzi tak żyją od wieków. Trzeba to uszanować. Nie asymilować na siłę. Pomagać im, a nie wysyłać „czołgi”. Rozmawiać! Żyjemy przecież w XXI wieku. Jesteśmy ludźmi.

Organizacja, która jako jedyna pomaga tym ludziom, to NOMADA. Jest jeszcze kilkanaście osób wspierających koczowiska. Oby więcej takich ludzi z empatią. Dziękuję.

Oczywiście prawo trzeba przestrzegać jednak też zawsze trzeba być człowiekiem i mieć odrobinę empatii. To wszystko odbyło się w skandaliczny sposób, jest mi wstyd za moje MIASTO. Jak tak można. Wrocław rozmawia? Wrocław – miasto spotkań? Wrocław – miasto wspierające różnorodność kulturową?

Miasto Wrocław pozbawiło tych biednych ludzi całego ich dobytku bez ostrzeżenia.

ŻENUJĄCE.

Dobrze, że chociaż poczekano do zakończenia festiwalu BRAVE „przeciw wypędzeniom z kultury”

Poniżej garść „empatycznych” komentarzy spod tekstu o likwidacji koczowiska (możliwość komentowania pod artykułami na gazeta.pl i gazetawroclawska.pl została zablokowana po jakimś czasie, na fanpagach w dalszym ciągu moi rodacy komentują):

„Czas wywalić teraz tych śmieciów z Kamieńskiego”

„,niech wy#$@%$#% do swojego kraju OOOOOOOj Zapomnieąłem te złodziejskie śmierdziele nie mają swojego kraju, w takim razie na pustyni jest dużo miejsca „

„@#%&%$#@ nareszcie,……, ile lat jeszcze można było tolerować tą chołotę”

” Wreszcie jakieś dobre wieści”

„wywalić tych brudasów, bandziorów i nierobów”

” Ojej biedni pokrzywdzeni złodzieje, wandale, brudasy „


Chciałbym przeprosić tych ludzi za skandaliczne postępowanie władz miejskich.
Tomasz Jakub Sysło

PS. 28 lipca na festiwalu Nowe Horyzonty o godzinie 19.00 w ramach konkursu Powiększenie odbędzie się projekcja filmu Agnieszki Zwiefki „Królowa Ciszy” [link] Po seansie zapraszamy na dyskusje.

PS2: Ilustracja pokazuje mural jaki wkrótce powstanie nielegalnie w mieście.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem