O autorze
Jestem żonaty, mam dwie córki i dwie step-córki. Od prawie 30 lat mieszkam w Warszawie, ale w razie sportowego meczu między drużyną warszawską a zielonogórską zawsze będę za tą ostatnią. Aha, mam jeszcze dwa psy (równie sympatyczne, co niemądre) i trzy koty. Urodziłem się w Zielonej Górze (w dacie urodzenia "trzy szóstki"). Skończyłem dziennikarstwo i prawie prawo. Rok studiowałem w Ameryce. Pracowałem w Wiadomościach TVP, przez kilka lat byłem korespondentem w USA. Prawie 7 lat pracowałem w Faktach TVN, 3 lata w Polsacie. Od 2004 do 2007 roku prowadziłem program "Co z tą Polską". Od 2008 roku w TVP "Tomasz Lis na żywo". Napisałem 10 książek i zrobiłem wywiady z paroma znanymi ludźmi- Billem Clintonem, Georgem Bushem Sr., Georgem Bushem Jr., z Tony Blairem, Gordonem Brownem, Yitzhakiem Rabinem, Szimonem Presem, Hillary Clinton, Collinem Powellem, Condoleezzą Rice, Michaiłem Gorbaczowem, Dmitrij Miedwiediewem i Dalajlamą.
Mam fioła na punkcie biegania, przebiegłem już 10 maratonów.

Przeproście nas, do cholery!

Wokół Polski, przeciw Polsce, zawiązał się międzynarodowy spisek. Nasi wrogowie nie mogą ścierpieć, że Polska wstaje z kolan i prowadzi wreszcie dumną politykę zagraniczną.


Posłowie Prawa i Sprawiedliwości są zbyt łagodni, sugerując, że to ataki na Polskę, to efekt niedoinformowania i wrogiej inspiracji, szczególnie ze strony Radosława Sikorskiego i jego żony. To coś więcej. To antypolski spisek.

Za dużo tego po prostu. Komisja Europejska i Rada Europy, Parlament Europejski i agencje ratingowe. Były prezydent, demokrata Bill Clinton i republikański senator John McCain. To środowisko międzynarodowej finansjery i ponadpartyjna koalicja osób wrogo nastawionych do IV RP, wstawania z kolan i osobiście Naczelnika Kaczyńskiego, który wstawaniu z kolan przewodzi.


Poseł Stanisław Piotrowicz łagodnie powiedział, że na przykład słowa Clintona wynikają z niedoinformowania. I słusznie prezes Kaczyński postawił sprawę ostrzej – Clinton i wszyscy ci, którzy uważają, że naszej demokracji coś dolega, powinni przejść badania medyczne.


Przeprowadził je już tygodnik pana PiS-ickiego, pardon, Lisickiego, który orzekł, że wszyscy, którzy są przeciw PiS-owi powinni mieć założone kaftany bezpieczeństwa. Znaczy Lisicki już ich zbadał i wie, że to czubki.

Czubki nie czubki, zasługujący na badania czy nie, muszą nas przeprosić! Cały świat musi naszą władzę przeprosić! I cała opozycja musi przeprosić. Przeprosin ze strony opozycji domaga się, i prawidłowo, prezes Kaczyński. Przeprosin od Clintona, którego występki i słabości są nam dobrze znane, słusznie domaga się premier Szydło. Minister Waszczykowski słusznie rozważa wprowadzenie wiz dla Amerykanów, choć niesłusznie jeszcze ich nie wprowadził. Wicepremier Morawicki, nowy orzeł PiS-u, słusznie twierdzi, że wybór między Trumpem a panią Clinton, to wybór między dżumą a cholerą.


Nasza władza jest elastyczna i przygotowuje się solidnie na zwycięstwo każdego z kandydatów. Dzięki Morawieckiemu i innym, ktokolwiek wygra, będziemy z nim mieli dobre relacje.

Jest więc w postępowaniu liderów Prawa i Sprawiedliwości dalekowzroczność i przenikliwość. Skarciłbym ich jednak za zbyt umiarkowany ton, za zbyt daleko idącą powściągliwość. Polakom podskakują? Damy im wszystkim ze szwagrem do wiwatu, że nas popamiętają! Dość defensywności. Trzeba ostrzej, żadnych kompromisów.

Nie po to wstajemy z kolan, żeby teraz siedzieć jak na tureckim kazaniu. Sorry za tureckie kazanie, bo akurat taki Erdogan jak wstał, to już stoi, a siedzą tylko dziennikarze, którzy go krytykują.

Prezesie, obiecał Pan suwerenowi Stambuł nad Wisłą. Dzięki tej obietnicy suweren dał Panu władzę. Ze spełnienia tej obietnicy suweren Pana rozliczy. Żarty się skończyły. Wrogów trzeba wziąć za mordę. Bez litości. Dacie radę!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Już nie opozycja, a współrządzący! Większość "anty-PiS" w Senacie potwierdzona
PILNE 0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Koniec opozycji totalnej". Kaczyński niespodziewanie wszedł na sejmową mównicę
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem