O autorze
Były redaktor naczelny naTemat. Wcześniej dziennikarz Radia Eska, BBC Polska, reporter w TVN24 i Wydarzeniach Polsatu. Pisał dla Wprost, publikuje w tygodniku Newsweek. Założyciel serwisu kampanianazywo.pl i poliprawda.pl

7 minut, po których nie masz siły na nic więcej. Trzecie zawody Reebok CrossFit Open

Helena, Renata i ja w CrossFit Elektromoc.
Helena, Renata i ja w CrossFit Elektromoc. Fot. M.Stanik
Reebok zorganizował w tym roku serię fajnych imprez z okazji zawodów CrossFit Open. Trochę taki obwoźny cyrk. Co tydzień zawody są w innym stołecznym boxie. Można przyjść w sobotę, spotkać się z ludźmi z innych miejscówek i oczywiście podjąć wyzwanie. W tę sobotę Reebok Box Tour pojawił się w moim boxie - Elektromocy na Bielanach. Mieliśmy całodniową imprezę, setki uczestników. Wziąłem na miejsce żonę i córkę, żeby trochę pokrzyczały, gdy będę walczył ze sztangą i drążkiem.


Mamy jeszcze mniej więcej 2 lata, żeby spytać Helenę, czy ma ochotę chodzić na CrossFit. Widzę pewne predyspozycje, jak podrygiwanie przy muzyce z mocnym basem i wyraźnym rytmem, upodobanie do podnoszenia i przesuwania ciężkich przedmiotów oraz ogólne zainteresowanie dziwnymi przedmiotami znajdującymi się w boxie.
Na razie Helena wystąpiła w roli kibicki. Dużo czasu na krzyczenie "tata" jednak w tej rundzie CrossFit Open nie było. Pierwsze zawody trzy tygodnie temu były 20-minutowym testem wytrzymałości. Drugie były testem siły, który zajął mi 14 minut. Natomiast zawody 16.3 były-7 minutowym sprintem. W jego trakcie zatrzymywałem się na chwilę na łyka wody, ale w sumie nie powinienem. Właściwą strategią było pędzić przez ten trening bez chwili oddechu odbijając kolejne rundy po 10 rwań sztangi i 5 podciągnięć do drążka (z podskokiem).
Atmosfera była świetna, ludzi mnóstwo, fantastyczna zabawa. CrossFit jest trochę jak Facebook - to niebywale społecznościowy sport, w którym trenujący trzymają się razem. "Mój drugi dom" - napisał ostatnio jeden ze znajomych na swojej tablicy. "Drugi?" - wyraził żartobliwe zdziwienie ktoś w komentarzach. W najbliższą sobotę Reebok Box Tour przez cały dzień w CrossFit Wilanów. Na pewno pojadę. I zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda rywalizacja w Open, przekonać się, na czym polega CrossFit lub po prostu chcą to poczuć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

LEKKO

POPKULTURA 0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
DAD:HERO 0 0Znamy świąteczne premiery Netflixa. Da się przeżyć święta bez „Kevina samego w domu” – oto 5 opcji
POLECAMY 0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
0 0To on przypisuje sobie sukces, że Kurski zmienił miejsce sylwestra
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0"Zachwycisz się". Igor Herbut nagrał poruszającą piosenkę dla synka. Zdradził też jego imię
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces