O autorze
Były redaktor naczelny naTemat. Wcześniej dziennikarz Radia Eska, BBC Polska, reporter w TVN24 i Wydarzeniach Polsatu. Pisał dla Wprost, publikuje w tygodniku Newsweek. Założyciel serwisu kampanianazywo.pl i poliprawda.pl

Po "aferze Kaplera". Czym właściwie Polska różni się od Białorusi

Są na świecie państwa, w których podpisane umowy znaczą niewiele więcej (a często mniej) niż papier, na których je wydrukowano. Na Białorusi na przykład to, czy państwo wywiąże się z umowy zależy nie od podpisanego dokumentu, ale od widzimisię partyjnego kacyka. Ponieważ Białoruś wyrzuciła ostatnio polskiego ambasadora, to sądziłem że nasze dwa państwa jednak sporo różni. Ale może niekoniecznie.


Naprawdę poważni ludzie w tych dniach w Warszawie zastanawiają się, czym właściwie rząd Tuska różni się od rządu Łukaszenki. Kapler ma umowę na piśmie? Co z tego, niech się sądzi o pieniądze, bo mimo umowy od nas ich nie dostanie. Dobrze że mamy jeszcze sądy, choć pewna partia przy każdym niekorzystnym wyroku sygnalizuje, że coś należałoby z nimi zrobić.

Populizm jest nieodłączną cechą polityki, ale politycy powinni grać nim z pewnym jednak umiarem. Wiadomo przecież, że pewne hasła zawsze zdobędą społeczny poklask. Nie znaczy to, że powinny być wznoszone.

1. Wszyscy powinni zarabiać po równo
2. Benzyna może być i będzie tańsza!
3. Czesi nie będą nam sikać do piwa
4. Zlikwidujemy niepotrzebną biurokrację!
5. Zlikwidujemy kolejki do lekarzy!
6. Krótsza praca, wyższa płaca

i oczywiście: Precz z Ruskimi i Niemcami.

więcej na ten temat: Tomasz Lis o narodowym linczu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki