O autorze
Jestem trenerem. Rozwijam firmy i ludzi w tych firmach. Jestem ojcem. Rozwijam i jestem nieustannie rozwijany przez moich dwóch synów. Jestem biegaczem. Półmaratony, maratony, czasem trafi się triathlon. Ale codziennie ciężka praca. Jestem blogerem. Uwielbiam opowiadać historie. A jeszcze bardziej słuchać tych, którymi dzielą się ze mną goście mojego cyklu "Wysłuchał: Tomasz Staśkiewicz".
Jestem Warszawianinem. Z dziada pradziada.

10 myśli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Tomograf przekazany Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie
Tomograf przekazany Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie Fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta

1. 3,5 roku temu mój starszy syn miał wypadek i walczył o życie. W sumie przez 3 miesiące mieszkaliśmy w 3 różnych szpitalach, W każdym z nich sprzęt kupiony przez WOŚP ratował życie mojego dziecka. Były pompy infuzyjne, pulsoksymetry, tomograf i inne aparaty, których nazw nie znam.

2. Tak, wspieram WOŚP od początku i podziwiam Owsiaka za to, że potrafił wywołać modę na pomaganie.

3. Nie trzeba wspierać WOŚP, ani żadnej innej akcji charytatywnej. Ale nawoływanie do bojkotu dobroczynności jest dka mnie podłe. Grożenie sankcjami za pomoc w akcji charytatywnej to k.stwo czystej wody.

4. Wpłacanie na WOŚP nie oznacza, że nie można wpłacać na inne fundacje.Ja np. co roku wspieram Annę Dymną i jej "Mimo wszystko" i inne akcje.

5. Idiotyzmem jest licytowanie się na dobroczynność. Porównywanie, że fundacja X wydała na pomoc tyle, a fundacja Y dwa razy mniej prowadzi do głupich podziałów.

6. Nie mam probelmu z tym, że Owsiak zarabia. Każdy z nas zarabia. Niech dyskontuje swoją popularność.

7. Jeśli komuś nie pasuje czerwone serduszko Owsiaka - można założyć własną fundację, zrobić akcję. Media ZAWSZE są chętne do pomocy w takich inicjatywach.

8. Byłem na Woodstocku. Z dzieckiem. I pomimo, że przez 5 dni żyliśmy w 700.000 miasteczku pełnym najbardziej wykręconych ludzi, gdzie piwo lało się szeroką rzeką... To nie spotkaliśmy się z żadnym aktem agresji. Było to dla mnie i mojego syna wielkie święto radości. Było bezpiecznie i wychowawczo.

9. Tak samo nie podoba mi się szczucie przeciwko jakiejkolwiek akcji dobroczynnej. Pomagajmy sobie.

10. Jeśli ktoś jest dumnie wrzuca na swój status "NIE WPŁACAM NA OWSIAKA", to jesteśmy tego samo zdania. Nie wpłacam na Owsiaka, Wpłacam na sprzęt, który będzie ratował życie takim dzieciakom jak mój Jasiek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud