O autorze
Absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Adama Asnyka. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sędziowską. Od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Podpatrywał takich mistrzów dziennikarstwa jak Zbigniew Wojciechowski, Maciej Biega i Bogdan Tuszyński. Wszyscy kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Brøndby Kopenhaga - Widzew Łódź w 1996 roku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez niego zdanie "Panie Turek! Niech Pan tu kończy to spotkanie!" . Przez lata komentował największe sukcesy polskich sportowców. To w jego relacjach Adam Małysz był "Krogulcem" , a Justyna Kowalczyk "Chopinką bieli". Z mikrofonem Polskiego Radia był m.in. na 12 Igrzyskach Olimpijskich i 6 Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Sport to jego miłość, ale w radiowej pracy nie unika innych porywających tematów. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż radiowy. Był autorem i prowadzącym wielu cyklicznych audycji np. "Niedziela z Mistrzem". W 2009 roku otrzymał najważniejszą nagrodę dla dziennikarza radiowego - Złoty Mikrofon - "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu."

JERZYK z ŁODZI nie zawodzi!!!

Wielkie brawa dla Jerzego Janowicza!!! Przez tydzień odmienił swoją karierę!!! Przez tydzień zmienił i nas!!!Jerzyk ma sportowe geny. Tata był siatkarzem. Siatkówkę uprawiała i mama. Anna Szalbot z "10" w ŁKS -ie ... to były czasy. ŁKS z mamą Jerzyka był czołową drużyną kraju. Mistrzostwo Polski. Trenerem zespołu był Jerzy Matlak... Anna Szalbot miała szybką rękę... tata Jerzyka siadał na trybunach hali przy al. Unii 2 i patrzył tylko na Panią Anię. Nogi do sufitu!!! ... i wtedy było wiadomo, że "dziecię" tej pary będzie SPORTOWCEM!!!

ŁÓDŹ KREUJE - to hasło reklamowe ma potwierdzenie w wielu inicjatywach wypływających z tego miasta!!!

Ale ŁÓDŹ niech nie przegapi szansy jaka związana jest z Jerzym Janowiczem. ŁÓDŹ to jego miasto rodzinne. ŁÓDŹ powinna, a wręcz musi kreować teraz JERZYKA!!!

Władzom Łodzi podpowiadam - dopieśćcie obecnie i dopieszczajcie w przyszłości tego młodego chłopaka. Nawet jak coś do tej pory szwankowało - zapomnijcie o tym!!! ŁÓDŹ powinna być sponsorem JERZYKA!!

W Łodzi jest piękna hala. Już warto pomyśleć o turnieju. Choćby pokazowym. Jerzyk niech dorasta sportowo. Ale ŁÓDŹ niech już kreuje nowych Jerzyków. Pani Prezydent Łodzi podpowiadam... musi PANI DZIAŁAĆ !!!... bo ŁÓDŹ KREUJE!!!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!