O autorze
Absolwent VIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Adama Asnyka. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sędziowską. Od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Podpatrywał takich mistrzów dziennikarstwa jak Zbigniew Wojciechowski, Maciej Biega i Bogdan Tuszyński. Wszyscy kibice szczególnie zapamiętali jego komentarz w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Brøndby Kopenhaga - Widzew Łódź w 1996 roku. Do historii przeszło wypowiedziane wtedy przez niego zdanie "Panie Turek! Niech Pan tu kończy to spotkanie!" . Przez lata komentował największe sukcesy polskich sportowców. To w jego relacjach Adam Małysz był "Krogulcem" , a Justyna Kowalczyk "Chopinką bieli". Z mikrofonem Polskiego Radia był m.in. na 12 Igrzyskach Olimpijskich i 6 Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Sport to jego miłość, ale w radiowej pracy nie unika innych porywających tematów. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na reportaż radiowy. Był autorem i prowadzącym wielu cyklicznych audycji np. "Niedziela z Mistrzem". W 2009 roku otrzymał najważniejszą nagrodę dla dziennikarza radiowego - Złoty Mikrofon - "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu."

Dość tego!

W pochodzie z hasłem - Dość tego! Z postanowieniem. Mocnym postanowieniem. A pochód prowadzi Andy Murray. Szkocki tenisista często zachwyca na korcie. Ale często i szokuje. Nawet szewc mógłby pobierać nauki. W bluzgach, przekleństwach. Piłka tenisowa często nazywana była przez Szkota p...., sam nie oszczędzał i siebie.Kurwy z jego ust leciały płynnie i szybko, jak kaczki przestraszone nad wodą. Spadały więc na jednego z najlepszych tenisistów świata kary. Za bluzgi na korcie trzeba płacić.

BBC zgodnie z prawem obowiązującym w Wielkiej Brytanii musiała nawet przepraszać za słowne wybryki tenisisty. Ale Murray chce wreszcie powstrzymać swój zalew chamstwa i wulgarności. Stanął publicznie przy konfesjonale, wyraził skruchę, żal i postanowił poprawę. Na łamach brytyjskiej gazety oświadczył –„ Koniec z przeklinaniem. Od Australian Open będę trzymał język za zębami”. Za kilka tygodni w pierwszym w 2013 roku turnieju wielkoszlemowym wszyscy będą jeszcze uważniej przyglądać się Szkotowi. A właściwie przysłuchiwać. Czy Murray dotrzyma obietnicy?

Trudne przed nim zadanie. Bo na korcie bluźnią niemal wszyscy. Nie przesadzę, jak dodam, że nie tylko na korcie, ale na wszystkich sportowych arenach. Ale nie ma przesady i w określeniu, że bluzgi słychać wszędzie. W gabinetach polityków, w salonach, tramwajach, na ulicy, w redakcjach, teatrach… wszędzie wokół. Dlatego wielu mogłoby powiedzieć do Murraya – Andy, kurwa, co ty wiesz o przeklinaniu! Dlatego w marszu prowadzonym przez Szkota powinny iść miliony. Miliony wyspowiadanych i obiecujących poprawę. Miliony tych co chcą utrzymać język za zębami. Miliony krzyczących – dość tego! By język nasz był mniej wulgarny. By przecinkiem nie było słowo k… By bluzg nie zaśmiecał mowy. Nie wierzę, że uda się od razu. Murray jeśli nawet w myślach nie zabluzga, to może stracić coś z tenisowych umiejętności. Słusznie bowiem podkreśla Wojciech Fibak, że zły język napędzał tenisowych asów do lepszej gry. Zatem i Murray i my za nim do końca złego języka nie eliminujmy, bo jak mówi mój znajomy proboszcz „trzeba dać zjebkę parafianom”, a inny znajomy Rafał R. napisał w środę – „Wczoraj walczyłem o pług. Dziś przyjechały dwa. Przyjechały tylko dlatego, że rzuciłem "kurwą". Pisałem już kiedyś, że w ostatnim czasie wiele rzeczy załatwiłem tą "kurwą". To powoli staje się normą. Żyjemy w kraju, w którym petent może mieć co najwyżej nadzieję, że coś załatwi. Zwykła "kurwa" wszystko zmienia...”. Niektóre bluzgi mają swój koloryt. Ale w marszu – Dość tego! Pod przewodnictwem Murraya warto by było pójść.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą